Wpis z mikrobloga

3. raz w życiu przebiegłem 10 km i już zszedłem poniżej 59 minut, niestety po szybkim google okazuje się, że to słaby wynik, więc przestałem się cieszyć xD

W lipcu planuje przebiec polmaraton, możliwe to czy obecnie z takim tempem zdechnę?

#bieganie #polmaraton #maraton
  • 74
  • Odpowiedz
@yahoomlody Jeśli przebiegnięcie połówki jest celem samym w sobie to nie zdechniesz. :) Dbaj o większą objętość biegową w tygodniu i będzie dobrze. Poza tym 59 minut to wcale nie jest słaby wynik, jeśli biegasz amatorsko to powiedziałabym, że bardzo dobry :)
  • Odpowiedz
Zapewne zależy od tego, z jaką częstotliwością będziesz teraz biegał. Pamiętaj tylko o regeneracji i dobrej amortyzacji :) Byłem na podobnym poziomie do twojego i niedługo po półmaratonie zaczęły się pierwsze problemy ze stawami i kolanami xD
  • Odpowiedz
@yahoomlody: pfff kto by się przejmował czasem xD ja mam czasami bieg na 5 km po 7:15/km, bo lubię se czasami tak emeryckim tempem pozwiedzać miasto, czasami mam 5:30/km, bo mam dzień na zapieprzanie. Ja na początku biegania cisnęłam, żeby KONIECZNIE poprawić wynik, teraz staram się czerpać przyjemność z biegania i jak mam lepszy dzień to i pobiegnę 15 km, jak słabszy to tylko piąteczkę. Także pozdro i tak trzymaj, sport
  • Odpowiedz
@yahoomlody możliwe! Ja przed maratonem biegalem 10km w coś bliżej 50 min, maks przed półamartonem to było chyba 13 czy 15 km, a półmaraton był na 1:57 więc w Twoim przypadku spokojnie zejdziesz poniżej 2:30h :) ino weź żele energetyczne, mi sporo pomogły!
  • Odpowiedz