Wpis z mikrobloga

Odkąd moim team leadem jest kobieta znienawidziłem robotę.

"Pisałam w mailu że to ma być tak, ale w Jirze jest poprawka, zerkaj proszę najpierw na Jirę"

"Zrobiłeś podpunkty z Jiry i jest ok, ale w mailu wysłałam Ci szybką i pilną poprawkę od klienta, dlaczego jej nie wdrożyłeś?"

"Dzięki za wdrożenie poprawki z maila, ale na teamsach pisałam Ci wczoraj że w punkcie A z Jiry będziemy to robić trochę inaczej"

"-Dlaczego zrobiłeś to w taki sposób? Przecież 2 miesiące temu wysyłałam Ci maila od klienta który zwracał uwagę ze zastanawia się nad innym rozwiązaniem
-Przecież w Jirze nic takiego nie ma
-Tak, nie miałam czasu tego dodać ale skupiaj się proszę bardziej, musimy myśleć za klienta"

"-Przygotuj wersję demo X, uwzględnij założenia A B i C
-Zrobione, uwzględniłem A B i C, sprawdź proszę
-Ja to wyobrażałam sobie inaczej, zrób to jeszcze raz i wyślij mi koniecznie dzisiaj
-Ale jest to zgodne z wytycznymi, co mam tu poprawić Twoim zdaniem?
-Po prostu zróbmy to trochę inaczej (XD) "

-"Hej, dziś o 11 mamy webinar, obecność obowiązkowa misiaczki"
(a o 16:00 deadline dla ważnego klienta xD)
Wchodzę na webinar "Rola kobiet w IT - dlaczego parytety są niezbędne"

#!$%@?.

#pracbaza #programista15k
  • 36
  • Odpowiedz
@brh4life stawiaj granice. Jak z takimi ludźmi pracuje (i kobiety i faceci potrafią tak robić) to mówię że robię tylko to co w Jira jest i ignoruję maile, albo odpisuje by wpisać to co w mailu do Jira bo nie zrobię. Co do deadline to nie wiem jak Ci pomóc bo chyba problemem jest to że się nie wyrabiacie a sam w sobie deadline.
  • Odpowiedz
-"Hej, dziś o 11 mamy webinar, obecność obowiązkowa misiaczki"

(a o 16:00 deadline dla ważnego klienta xD)

Wchodzę na webinar "Rola kobiet w IT - dlaczego parytety są niezbędne"


#!$%@?.


@brh4life: nowy wymiar baitów, świeżość na tagu xD

Jako zasłużony baiciarz daje 9/10 HQ 4k bait
  • Odpowiedz
Odkąd moim team leadem jest kobieta znienawidziłem robotę.


@brh4life: Niech zgadnę, nie jest team leadem, tylko zwykłym manago, który nie tyka kodu? Albo ma krótki staż i chce się wykazać. Z tego co piszesz ("poprawkę od klienta") to brzmi jak jakiś software house, co też jest dość specyficzne i stresogenne.

U nas awansują programistów na leadów, sam mam jedną i chyba nigdy nie miałem takiego luzu. Wszystko ogarnia, nie dość że
  • Odpowiedz
@brh4life: Manager debil z polskiej szkoły zarządzania.

Aż mi się pisać nie chce jak bardzo #!$%@?ą masz managerkę, nie chodzi o to że jest kobietą, chodzi o to że jest absolutnie #!$%@? managerem, który nie ogarnia podstaw roboty.

Podstawowy błąd który popełnia to 3 drogi komunikacji z zespołem podczas gdy powinna utrzymywać tylko i wyłacznie jedną i pingować ludzi w momencie w którym wprowadziła zmiany.
Jej flow to totalne zaprzeczenie zarządzania
  • Odpowiedz
"Pisałam w mailu że to ma być tak, ale w Jirze jest poprawka, zerkaj proszę najpierw na Jirę"


"Zrobiłeś podpunkty z Jiry i jest ok, ale w mailu wysłałam Ci szybką i pilną poprawkę od klienta, dlaczego jej nie wdrożyłeś?"


@brh4life: w nawiązaniu do poprzedniego maila Jir ma pierwszeństwo nad wiadomościami z maila
pozdrawiam
W kopii oczywiście jej przełożony.
Przecież to podstawy koegzysotwania z dzbanami w korpo
  • Odpowiedz
Manager wrzuca poprawki w Jirę która jest święta i jest jedynym źródłem informacji o operacjach, wszyscy mogą zobaczyć kto co robi itd. -> Pisze na teamsach albo mailem do zespołu o tym że wprowadziła aktualizację do ticketów i zapoznajcie się z tym.


@mrcino: A nie lepiej po prostu wprowadzić zasadę, że jak jesteś przypisany do taska / zainteresowany nim z jakiegoś innego powodu, to ustawiasz sobie subskrypcję na taska i dostajesz
  • Odpowiedz