Wpis z mikrobloga

Jakby kogoś interesowało ile przykładowo można zaoszczędzić na prądzie w TAURON, przechodząc na rożne inne taryfy (każde zużycie jest inne - to konkretnie moje wyniki), załączam tabelkę.

Odczyty są z licznika SMART. Ceny za kWh to ceny brutto (dostałem w Tauronie taką sprytną tabelkę, gdzie ceny zawierały już opłaty dodatkowe).

Być może są jakieś zmienne, których nie wziąłem pod uwagę (nie pamiętam, co zawierało w sprytnej tabelce TAURONa ubruttowienie ceny za 1 kWh) - ale gdybym nawet czegoś nie ujął - będzie się to tyczyć i tak każdej taryfy.

Moja taryfa to G13.

Skąd mam dane do innych taryf?

W aplikacji eLicznik Taurona można sobie porównać zużycie w obecnej taryfie ze zużyciem w innej taryfie - aplikacja po prostu pokazuje (rozbija) realne zużycie na godziny w różnych taryfach.

#energetyka #elektryka #energia #finanse #dom #finanseosobiste #ciekawostki
przeszczesliwy_szczesciarz - Jakby kogoś interesowało ile przykładowo można zaoszczęd...

źródło: 1

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Tak jak pisałem, mam SMART licznik (za który sam zapłaciłem - bo nie wiem kiedy TAURON się pofatyguje do mnie) i mogę zdalnie odczytywać licznik w aplikacji eLicznik.

Posiadając np. taryfę G13 (którą mam) - mogę sobie porównać ja do innych taryf tzn. jak rozkładałoby się zużycie godzinowo jakbym miał np. G12W. Tym sposobem można bardzo dokładnie policzyć która taryfa jest najbardziej korzystna dla Twojego domu.
przeszczesliwy_szczesciarz - Tak jak pisałem, mam SMART licznik (za który sam zapłaci...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz