Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirku i Mirabelki.
Głównie #krakow
Potrzebuje namiar na jakiegoś specjalistę, bądź rady co mogę zrobić.

Szukam bardzo dobrego specjalisty, bądź specjalistki, aby popracował z bliska mi osoba, żeby ta odzyskała pewność siebie, nauczyła się na nowo asertywności i jak stawiać granicę.

Osoba jest ofiarą gaslightingu, przemocy psychicznej głównie w takiej postaci. Jej Mąż jest zręcznym manipulantem, potrafi odwracać kota ogonem w każdej sytuacji. Przez dłuższy czas nie wiedziałem o sytuacji, nie zdawałem sobie sprawy (osoba się kryła, jak rasowy szpieg).
Sprawa nie jest łatwa, para udała się na psychoterapię, jednak typo tak zmanipulował psychoterapeutę, że ten skomentował, że ofiara jest zbyt wrażliwa. XD
No i potrzebuje kogoś, kto popracuje nad tą osobą, żeby właśnie chociaż na takiej psychoterapii nie bała się powiedzieć, że np w którymś momencie typ zakrzywia rzeczywistość.

No i jak ktoś ma jakieś rady, co mogę jako bliska osoba jeszcze zrobić, z góry dziękuję.

#psychologia
#psychoterapia
#krakow
#depresja
#pomocy
#terapia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @zielony_goblin
@heniek_8

Osoba ta prosiła o pomoc w znalezieniu jakiegoś dobrego specjalisty. Nie mam zamiaru się nikomu #!$%@? w życie, mam swoich problemów trochę. Myślałem, że na Mirko ktoś jest w stanie polecić coś, a nie #!$%@? na kogoś bez przyczyny.

Z drugiej strony jakbym znęcał się nad kimś z Twojego otoczenia i ta osoba prosiłaby o pomoc, to byś jej powiedział jak to kulturalnie ująłeś "nie
jakbym znęcał się nad kimś z Twojego otoczenia i ta osoba prosiłaby o pomoc, to byś jej powiedział jak to kulturalnie ująłeś


@mirko_anonim: po pierwsze to by musiała chcieć się od niego uwolnić, np poprzez zawiadomienie o przemocy, albo wyprowadzka
bo takie #!$%@? jakiemuś beciakowi tylko żeby się wyżalić, to żadna intencja , przejmujesz się rolą która nie należy do ciebie
@mirko_anonim:
Uff to pachnie mi narcystyczną przemocą.
Ofiary długotrwałego gaslightingu nie myślą do końca racjonalnie, mają zaburzony obraz siebie, zadżumione manipulacjami partnera kwestionują swoją percepcję rzeczywistości. Nie ufają już nawet swoim zmysłom. Taki związek przypomina dwuosobową sektę.

Tak jak powiedzieli przedmówcy inicjatywa pomocy powinna wyjść ze strony tej kobiety. Za kogoś nie załatwisz jej problemów.

To co bardzo pomaga to UPRAWOMOCNIENIE - czyli podtrzymywanie i potwierdzanie prawdziwości i trafności czyichś doświadczeń.
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): heniek_8

Nie znasz sytuacji, nie jest to takie proste. Dzięki, za skomentowanie, jednak nie pomogłeś i mogłeś to zrobić kulturalniej. Miałem nadzieję, że ktoś zna jakiegoś specjalistę i jestem w stanie przekazać nazwisko dalej. Pozdro

Mirko to jednak złe miejsce żeby znaleźć jakiś kontakt, pomoc.

@majkel88
Tobie też by się jakiś specjalista przydał.

@mirko_anonim: mi nie. To ty próbujesz się przegrywie komuś wpieprzac w życie. Jak ta twoja koleżanka nie jest niepełnosprawna to widocznie jej nie przeszkadza bycie w takiej relacji jak jest obecnie.