Wpis z mikrobloga

@Fawek: 8 gb ramu to za mało w 2020 roku i zaczyna się korzystanie ze swapu. A jeżeli mówimy o swapie to dysk w m2 jest wolniejszy niż w m1 xD. Poza tym dyski mają limitowaną żywotność, więc wolniejszy dysk w wersji m2 8gb szybciej zdechnie. A jak zdechnie to nie wymienisz, bo wszystko wlutowane/zintegrowane.
@Fawek: to zalezy. Niby od 15-20% jest bardziej wydajny...pod warunkiem, że faktycznie potrzebujesz tej wiekszej mocy.
Wszystko sie w zasadzie rozbija o to w jaki sposób uzywasz komputera. Dla mnie na przykład 32 to takie minimum ramu i bazowe procki są dla mnie za słabe. Sam powinieneś wiedziec lepiej czego potrzebujesz w sumie
@Fawek M1 to już niemal cztero letni sprzęt, moim zdaniem kupować nowego absolutnie nie warto, niezależnie w jakiej wersji pamięciowej bo jest to stara przepłacona konstrukcja. Co innego używany, wtedy możesz o nim pomyśleć jeśli cena będzie atrakcyjna bo to nadal dobry sprzęt. W Air M2 masz nowy design, złącze magsafe i dłuższe wsparcie, będzie to najbardziej optymalny wybór na ten moment bo w ostatnim czasie jest na nie więcej promocji.
jak używasz chrome to 8GB to żart xD a wsparcie i tak bez różnicy, bo większośc popularnych progsów i tak ma długie, a co nie działa to i tak nie działa
@Fawek: w m2 podstawowy dysk 256 był wolniejszy niż w M1. Jak dla mnie dwie kluczowe zmiany to magsafe i większe klawisze funkcyjne w M2. Bardzo duzo z nich korzystam i chocby tylko dla nich wybrałbym m2 :) Co do 8 vs 16gb.

Zalezy na ile chcesz tego kompa. Jak ktoś np kupuje pierwszego macbooka to moim zdaniem warto najtanszego, najnizsza wersje np na 2 lata zeby przy nastepnym wiedziec czego
Poza tym dyski mają limitowaną żywotność, więc wolniejszy dysk w wersji m2 8gb szybciej zdechnie.


@frutson: To akurat bzdura, szybciej wymienisz komputer niż zajedziesz żywotność współczesnych SSD. Badania z 2015 kiedy żywotność kości była o wiele mniejsza potrzebowano niemal 2 lat zapisu i odczytu 24/7 (co dodatkowo pogarszało wynik) dochodząc do kilku petabajtów. Nawet w intensywnym użytkowaniu nie używasz dysków 24/7. Ile znasz historii w którym SSD w sprzętach Apple z