Wpis z mikrobloga

Czy rozważał ktoś poważnie przeprowadzke do Ameryki Południowej biorąc pod uwagę to co obecnie #!$%@? się na rynku nieruchomości? Za 800k można już kupić sobie ładny domek nawet już w większych miastach na obrzeżach za co w takiej Warszawce może 35m^2 się dostanie. Służba zdrowia też jest paradoksalnie na wysokim poziomie z tego co czytałem a jeżeli chodzi o przestępczość to wystarczy nie "zapuszczać" się w jakieś dzikie rejony i jest luz.

Pytanie głównie do osób pracujących zdalnie, dodam jeszcze że minimalna u nich to zazwyczaj około 1000 zł (lol) więc można by naprawdę spoko żyć.

#programista15k #emigracja #zarobki
  • 16
  • Odpowiedz
@peee: Aktualnie to się ucieka do azji, jak nie jesteś robolem, a nie do ameryki południowej obsranej gównem. Poza tym znam rodowitych Brazylijczyków i na pytanie dlaczego się przenieśli do europy, każdy odpowiada, że brazylia ssie jak i cała południowa ameryka. Korupcja, przestępczość i bieda, a jednocześnie są to osoby wykształcone i BARDZO ogarnięte, dlatego bez problemu przenieśli się do europy. Europa jest #!$%@?, tutaj mają tylko dobrze robole i przeciętniaki,
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@RapIArbuzy: No tak tylko, że jak pracujesz zdalnie i zarabiasz dobre pieniądze to te problemy cie nie dotyczą. Dlatego o tym wspomniałem, że to trzeba mieć.

Wiadomo przeciętny brazylyjczyk ma #!$%@? i jak najbardzie z tym nie dyskutuje.
  • Odpowiedz
@peee: Rozważałem, ale jak dla mnie brak przewag (no może poza powszechniejszym angielskim) w porównaniu do Azji i w rezultacie nic z tego nie wyszło. Niestety to taki rejon świata, że albo masz tanio i syf, albo porządnie, europejsko i drogo, wręcz bardzo drogo
  • Odpowiedz
Pytanie głównie do osób pracujących zdalnie, dodam jeszcze że minimalna u nich to zazwyczaj około 1000 zł (lol) więc można by naprawdę spoko żyć.


@peee: Na Sri Lance minimalna to 216zł, tylko ze jak chcesz zyc na Europejskim poziomie to tanio nie bedzie.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@odysjestem: Wszędzie duże miasta są tanie jeżeli masz nawet średnią krajową z Polski tylko no musi zdalnie niestety być. Minimalna krajowa tam to często nawet nie jest 1000 zł więc łatwo sobie wyobraźić że np. już takiej 10koła to byłoby naprawdę dobrze. A przecież czołowe miasta są dobrze rozbudowane, i do tego pogoda też lepsza często.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Dentka7: Duży dom w dobrej dzielnicy kosztuje jakieś 800 tys zł. Na ten moment nie wiem jakie są pozostałe ceny dóbr codziennych ale wątpie, że nagle okazuje się, że musisz płacic 50 zł za zupę w normalnej restauracji.
  • Odpowiedz
Duży dom w dobrej dzielnicy kosztuje jakieś 800 tys zł.

@peee: No ale to nie jest tanio, biorac pod uwage standard zycia jaki oferuje Ameryka Poludniowa.
  • Odpowiedz
@peee: Szukasz w dupie miodu. Skoro tam masz duży dom za 800tys przy minimalnej 1000, to w Polsce możesz sobie kupić dom za 3,4 miliona. Polska jest naprawde spoko krajem do życia, od kwietnia do października jest spoko. A od listopada do wiosny do Dubaju
  • Odpowiedz
@peee: Dotyczy, nie bez powodu wolą mieszkać w chociażby Hiszpanii, niż jakimkolwiek inny kraju w Ameryce Południowej. To nie są osoby, które nie złapią zdalnego kontraktu, tylko specjaliści.
  • Odpowiedz
@Chomik-Podlaska87:
Poznałem kilku Latynosów i mam taką teorię, że bycie uciążliwym dla innych to dla nich sposób na zaznaczanie swojej obecności.
A milsi i bardziej otwarci przy pierwszym kontakcie są tylko na dłuższą metę nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Największą mendą, hijo de puta, pendejo de los pendejos, jaką poznałem w życiu był pewien Ekwadorczyk. Śmieszny i miły niby był, ale to były tylko pozory.
@peee
Nie wiem o
  • Odpowiedz
@peee: @zibizz1 porównywanie czegokolwiek do pensji minimalnej jest totalnie z dupy. Jeszcze rozumiem do średniej krajowej albo mediany, ale nie do minimalnej. W Danii i Finlandii nie ma minimalnej. Czy to oznacza że nieruchomości rozdają za darmo? Poza tym trzeba wziąć pod uwagę też niestabilność prawa i zawirowania polityczne. W części krajów (np. Argentyna) oficjalne podatki są abstrakcyjnie wysokie (przez co większość siedzi w szarej strefie) i są utrudnienia w handlu
  • Odpowiedz
@tomek123456789: do minimalnej porównałem bo ktos tutaj porównał.

@peee: To że gdzieś mieszkania czy ziemia jest tańsza oznacza że jest tam gorzej. Gorsze zarobki, gorsza pogoda, gorsze prawo itp itd. Jeśli jest gdzieś super to jest drogo.
  • Odpowiedz
@peee: nie istnieje coś takiego jak nie zapuszczać się z źle miejsca,
Bo źli ludzie cię wysledza i dopadną nawet w dobrej dzielnicy.

Na sadistic.pl
Co 3 film pochodzi z takiej Brazyli, Ekwadoru, Kolumbii, no ciekawe dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Errad: to że ktoś jest miły to zasługa udziału słońca w danym kraju, jak jest ciepło i przyjemnie to ludzie są z natury mili,
Ale bieda i gangi wokoło tworzą z tych ludzi potwory, i przyjeżdża taki Europejczyk i myśli jacy oni są mili i super.

No po ch*u, w takim Meksyku co roku 30.000+ "zaraportowanych" zabójstw, więc w rzeczywistości pewnie 3 razy tyle,
I tacy religijni, katolicy a zarzynają się
  • Odpowiedz