Wpis z mikrobloga

@mirko_anonim: Skąd pomysł, że są jakieś plusy? W Polsce są tylko trzy duże miasta: Warszawa, Wrocław i Kraków i te miasta dają młodym perspektywy. A takie Opole ma wszystkie wady miasta i żadnych zalet wsi.
  • Odpowiedz
Wszędzie blisko. Tańsze mieszkania i działki niż we Wrocławiu. Wokół dużo lasów i dużo ścieżek rowerowych. Mniej ludzi, więc spokojniejsze życie. Najważniejsze rzeczy są - sklepy, kina, teatry itp. Wrocław i aglomeracja śląska są blisko w razie potrzeby. No, ale gdybym mieszkał we Wrocławiu, to raczej bym się nie wyprowadzał. Dla młodej osoby jest więcej wszystkiego. Pytanie co Ci nie odpowiada we Wrocławiu, że myślisz o wyprowadzce?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: zalety?
- blisko do zieleni, do parków i poza miasto. Gdziekolwiek byś nie mieszkał, to kawałek na rowerze lub autobusem i jesteś poza miastem.
- dużo fajnych ścieżek spacerowych, deptaków, placów zabaw, parków itp. Dużo ścieżek rowerowych w ciągach komunikacyjnych (gdyby tylko rowerzyści z nich korzystali, zamiast cisnąć dwupasmówką pomiędzy autami...)
- blisko do rekreacji pozamiejskiej - są różne jeziora w okolicy, blisko do gór, blisko do lasów/borów o dużych
  • Odpowiedz
@Nick_Login: Nie pisałem, że we Wrocławiu nie ma, tylko, że wokół Opola jest ich dużo. Jeśli już porównywać, to tak - wokół Opola jest więcej lasów i są większe. Tak gdyby komuś by na tym zależało.
burns - @Nick_Login: Nie pisałem, że we Wrocławiu nie ma, tylko, że wokół Opola jest ...

źródło: lasy

Pobierz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Odpowiem jako osoba, która 4 lata temu wyprowadziła się z Wrocławia do Opola. Opole zdecydowanie ma dużo zalet, ale też wady. W Opolu nie ma tramwajów, komunikacja na pewno działa trochę gorzej niż we Wrocławiu, ale da się dojechać praktycznie wszędzie autobusem. Nie ma takiego tłumu, ścisku i gwaru jak we Wrocławiu. Dużo terenów zielonych, z rzeczy dostępnych typowo w mieście brakuje chyba tylko lotniska xd Myślę, że na pracę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: młoda osoba mieszkająca w Opolu i pracująca zdalnie here. Jak przeprowadzisz się z Wrocławia to będziesz srogo zawiedziony(-a). Pochodzę z południa woj. opolskiego a mieszkałem 7 lat na Śląsku (5 lat Gliwice i 2 lata Rybnik), w tym czasie często byłem też w Katowicach. Obecnie często jestem też we Wrocławiu.

I tak - poza cenami wynajmu i małym zatłoczeniem to miasto nie ma żadnych zalet. Żadnych. Blado wypada na tle
  • Odpowiedz
Mieszkam w Opolu jakieś 5 lat, wcześniej mieszkałam we Wrocławiu 5 lat (studia).
*Komunikacja miejska:
nie korzystam, ponieważ autobusy i tak stoją w korkach, trasy są tak wytyczone że żeby pojechać gdzieś gdzie autem w korku jedzie się 20 minut a autobusem dojadę w 50 bo odwiedza wszystkie nowe tereny "wielkiego Opola" generalnie często wychodzi, że szybciej dojść gdzieś pieszo niż "komunikacją miejską". No i jeżdżą parami :P
W godzinach szczytu niezastąpiony
  • Odpowiedz