Wpis z mikrobloga

Że względu na zróżnicowana społeczność tutaj (pracowników jak o przedsiębiorców) w jaki sposób chcielibyście, jako pracownicy, zostać wynagrodzeni i jak, jako pracodawcy, chcielibyście wynagrodzić pracownika za ogromny wkład w firmę?
Dziewczyna poświęciła ostatnie miesiące, by zdobyć dla firmy kontrakt na naprawdę grube i duże pieniądze.Watpilam, że się uda,ale prosiła o szansę, dostała ja i włożyła w to naprawdę mnóstwo pracy i wysiłku i chce ją wynagrodzic.
Podwyżka i premia to oczywiście podstawa w takiej sytuacji, na wyższe stanowisko już awansować nie moze na obecną chwilę,ale jak chcielibyście dodatkowo podziękować i poczuć, że ktoś was docenił? Myślałam o jakimś ekstra urlopie lub jakiejs prorzadnej wycieczce, aby dziewczyna wypoczęła ze 3 tyg, ale ciężko wymagać od jej rodziny, aby jechali z nią, każdy ma jakieś obowiazki i zadania.
Serio pytam.
#praca #pracbaza #firma #kiciochpyta #przedsiebiorczosc
  • 8
@Matylda_Megara: jeśli pytasz serio to oczywiście poza tym co dla niej w tym wypadku najważniejsze (kasa/premia), to myślę że wystarczy szczere podziękowanie. Imo żadne inne wciskanie na siłę wypadów, kolacji czy imprez nie jest pożądane, zwłaszcza że nie każdy jest duszą towarzystwa. Jak dasz jej pieniądze, to zrobi z tym co zechce według siebie.
@fizzly ale to nie za mało poza podziękowaniami i pieniędzmi?
Kasa jest zawsze w modzie, ale wydaje mi się takie bezduszne.
Słusznie, zgodzę się że nie każdy jest dusza towarzystwa, nie można wciskać kolacji, wyjazdow, tego typu rzeczy ot tak.
Brany był jeszcze pod uwagę voucher do spa na 2 tygodnie, ale w dalszym ciągu - uważam że to też zbyt duża ingerencja w jej prywatność.
@Matylda_Megara: fajne pytanie! Myślę że to też trochę zależy od jej osobowości. Dla niektórych publiczna pochwała na forum firmy może być krępująca - inni może by się ucieszyli. Podobnie - można by napisać publiczną pochwałę na jakimś Linkedin gdyby to była praca twórcza, ale rozumiem że tu raczej chodziło o zdobycie klienta, więc dziwnie by to wyglądało. Niektóre firmy robią coś w stylu "employee of the month/year", niekoniecznie formie obrazu ;)