Wpis z mikrobloga

Cześć. Szybkie #pytanie dla bardziej doświadczonych w kategorii #loty #latanie i #podroze. Stoję przed koniecznością zakupu biletu z USA do Polski. Mam dwie możliwości - bilet bezpośredni (choć drogi i logistycznie słaby) lub nieco tańszy, ale z jedną przesiadką. Skłaniam się ku opcji z przesiadką. Strona Skyscanner mówi o jednej przesiadce opisanej jako "Połączenie na lotnisku". Główny lot jest realizowany przez Lufthansę, a po przesiadce przez Lufthansa CityLine. Problem polega na tym, że między jednym lotem a drugim jest godzina i dziesięć minut przerwy. Dodatkowo mam zamiar wziąć ze sobą bagaż rejestrowany, co trochę opóźnia przesiadkę. Jak to wygląda w praktyce, czy teoretycznie jeśli oba połączenia obsługuje ten sam przewoźnik, to w przypadku opóźnienia mam gwarancję, że drugi lot nie ucieknie? Dzięki za pomoc.
  • 7
  • Odpowiedz
to w przypadku opóźnienia mam gwarancję, że drugi lot nie ucieknie


@Bondo: Nie masz gwarancji, że nie odlecą bez Ciebie, ale masz gwarancję, że przewoźnik musi Ci zapewnić dotarcie do miejsca docelowego (jeśli masz obydwa połączenia na jednym bilecie), plus odszkodowanie, hotel, jedzenie, etc., związane z czasem opóźnienia w dotarciu na miejsce docelowe. Przy przesiadce typu godzina i 10 min. możesz być jednak prawie pewien, że bagaż rejestrowany nie dotrze do
  • Odpowiedz
@Bondo: Bagaż automatycznie jest przewożony do drugiego samolotu - nie musisz go odbierać. Jeżeli rezerwacja jest na jednym bilecie to spokojnie - leć. Poczekają albo jeżeli będzie duże opóźnienie dostaniesz inny lot.
  • Odpowiedz
@Bondo: To ja ci powiem jak to u mnie wyglądało. Też miałem przesiadkę na lotnisku 1h 10min. Wylądowałem z opóźnieniem, mój samolot odleciał beze mnie. Poszedłem na lotnisku do stanowiska przewoźnika, gdzie dostałem nowy bilet na lot następnego dnia. Do tego hotel i transport do i z hotelu. Warunkiem było to, że miałem wszystko na jednym bilecie kupione.

Tak więc:
1 . jeśli masz wszystko na jednym bilecie - przewoźnik odpowiada
  • Odpowiedz
Przy przesiadce typu godzina i 10 min. możesz być jednak prawie pewien, że bagaż rejestrowany nie dotrze do punktu docelowego razem z Tobą


@Hi_Lo_Hi: dotrze, 40 minut miałem i dotarł z Aegen, a drugi z podobnym czasem w Iberii. Bagaż dostaje naklejkę "Fast Transfer", co lepsze w Iberii widziałem swój bagaż jak jechał przed autobusem, którym wieźli mnie do terminala :)
  • Odpowiedz
dotrze, 40 minut miałem i dotarł z Aegen, a drugi z podobnym czasem w Iberii


@ramirezvaca: Tutaj mówimy o Lufthansie i niemieckim lotnisku (raczej Frankfurt, ew. Monachium), więc szanse raczej marne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to nic, dowiozą później. Ostatecznie przy powrocie do domu to nie tragedia.
  • Odpowiedz
Nie ma opcji, żeby poleciał bagaż bez pasażera, bez żadnego wyjątku.


@adasteBatory: Pomijając fakt, że to nieprawda, to w dodatku zupełnie bez związku z obecną dyskusją. Idź być "mądry" gdzieś indziej.
  • Odpowiedz