Wpis z mikrobloga

  • 222
@osoba-huopska: Won stąd brainlecie, tu się odbywa walka przeciwko durnym i szkodliwym programom. Jak dana partia popiera dany program to nic dziwnego, że jest jechana, podobnie było z pisem i bk2%.
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: dobra ale te protesty są karykaturalne.
Wytłumacz mi dlaczego program z impaktem podobnym do beki wywołuje wielokrotnie większy rezonans?

Pamiętasz swoją własną reakcje na bk2?
Przypadkiem, przy okazji szukania lolkontentu micka zauważyłem już 5 tutejszych userów którzy przy okazji tamtej beki pisali coś w stylu "lol, ale kapiszon, haha hihi".
Dokładnie ci sami userzy teraz piszą o apokalipsie i końcu świata.

Czy to nie jest dziwne?
  • Odpowiedz
Wytłumacz mi dlaczego program z impaktem podobnym do beki wywołuje wielokrotnie większy rezonans?


@thorgoth: przed beką nie było wiadomo jak mocno tani kredyt wywali ceny, teraz już wiemy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@worot: +1, good point.
A nie jest tak że beka wywaliła ceny w jednym segmencie w 5 miastach, a reszta wzrosła niewiele ponad inflacje... albo i nawet nie?
  • Odpowiedz
@thorgoth: nikt nie wiedział jak bk2 wpłynie, bo to był pierwszy taki program. Przewidywania mogłby być z czapy. Aktualnie wiemy jak zadziałała bk2 i wiemy jak zadziała prawie identyczny, jedynie dużo szerszy (większe dopłaty, większa grupa) program. To tak samo jak z 500+ i 800+. Przy 500+ nie było wiadomo jak program wpłynie na dzietność, przy 800+ można było założyć, że to niewiele daje
  • Odpowiedz
jedynie dużo szerszy


@Cumulonimbus_Capillatus-32: limit 15k wniosków na kwartał to nie jest "dużo szerszy".

Ja też jestem przeciwnikiem tego programu, po prostu mam wbudowany taki bezpiecznik który każe mi zrobić krok w tył gdy widze grupową histerie.
A to co widzimy wokół tego programu to jest histeria.
Nieporównywalnie bardziej szkodliwe i kosztowne 800+ nie zbiera nawet jednej tysięcznej tej fali krytyki.
  • Odpowiedz
Aktualnie wiemy jak zadziałała bk2 i wiemy jak zadziała prawie identyczny, jedynie dużo szerszy (większe dopłaty, większa grupa) program


@Cumulonimbus_Capillatus-32: serio nie potrafisz sobie sprawdzić co się przez ten rok zmieniło, o ile spadła inflacja, że beka2% była bez limitu wniosków na 6 miesięcy, a nowy program ma mieć kwartalne limity wniosków i potrwać kilka lat? Pod koniec 2022 podaż dogorywała, teraz deweloperzy zaczeli budować jak #!$%@? to też ma znaczenie
  • Odpowiedz
@osoba-huopska: jacy pisowcy? Ludzie z rigiczem, ci sami dzięki którym koalicja wygrała. Ludzie mają prawo nie zgadzać się z #!$%@? pomysłami władzy. Ciekawe jak zareagują, czy są jednak tym samym co PiS
  • Odpowiedz