Wpis z mikrobloga

Hejo mirki.
Szukam małej podpowiedzi - jestem na etapie próbowania zrozumienia co właściwie chcę robić zawodowo. Mam kilka lat doświadczenia, lecz moje stanowiska są bardzo szerokie i chciałbym bardzo się ukierunkować i zmienić moją sytuację zawodową (źle nie zarabiam, lecz mam na swoich barkach po prostu już za dużo). Pomyślałem że w sumie mogę skonsultować się z jakimś doradcą zawodowym, porozmawiać z kimś z HR i skonsultować CV i na tym mój dwuetapowy plan się narazie kończy. Jednakże jest małe "ale" w tym wszystkim. Czy ja coś mam złe google, bo każdy ma przecież inne #pdk czy serio takie usługi kosztują po 300/400 zł /h, a w pakietach różnych (cv, konsultacja, jakaś rozmowa, analiza) to koszt nawet i 3/4k? To nie jest tak że produkujemy bardzo dużą ilość psychologów/psychologów biznesu? Czy może źle targetuje moje intencje? Uprzedzając coache od razu out, bo przejrzałem kilka stronek i nie mogłem czytać tego co tam napisali XD
#pracbaza #psychologia
  • 1
  • Odpowiedz
@neffwt: Jakbyśmy produkowali za dużo to by takie konsultacje były tańsze, bo podaż nie nadążałaby za popytem. Moim zdaniem, doradztwo w zakresie kariery wymaga jednak odpowiednich kompetencji i jakiegoś minimum własnego doświadczenia. Ciężko byłoby mi traktować poważnie kogoś zaraz po studiach doradzającego w kwestiach zawodowych ;).

Ale jak masz parę lat doświadczenia to ja bym sam sobie rozpisał możliwe ścieżki rozwojowe, pros/cons itp. Poprzeglądaj może oferty pracy, do których pasują Twoje
  • Odpowiedz