Wpis z mikrobloga

Stan surowy zamknięty bez kredytu w najgorszych czasach.
Fundamenty w czasie covida. Potem przerwa z powodu rozpoczęcia wojny na Ukrainie gdy stal zbrojeniowa była w cenie złota.
Później jakoś dociągnąłem wypłata po wypłacie ściany, strop, dach i jego pokrycie. Teraz zamówiłem okna, drzwi.

Chciałem dobrać kredytu hipotecznego aby to dokończyć. Już był rzeczoznawca oglądać w czwartek przed wyborami samorządowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak się domyślacie po ogłoszeniu kolejnego populistycznego programu przez kolejny populistyczny rząd mój kosztorys w kredycie już jest nieaktualny bo każdy od sprzedawcy materiałów budowlanych, poprzez budowlańców, czy różnych "rzeczoznawców" od podbijania pieczątek będzie chciał się nachapać. Rząd daje pinionszki więc są żniwa a ci którzy dostaną będą je rozrzucać na prawo i lewo przepłacając za byle gówno. Sam byś tak nie robił?

Tak więc z powodu tego #!$%@? państwa będę musiał zrezygnować z kredytu. Najwyżej pożyję jeszcze z rok jak beduin i wprowadzę się na linoleum zamiast płytek a w łazience pomaluje lamperią. A płytki se ułoże za rok. Sami widzicie. Człowiek chce żyć normalnie, być jako tako uczciwy. Dla gospodarki też coś daje bo z żoną mamy >15k legalnego dochodu na czysto w mieście powiatowym co oznacza dużo w tej okolicy. Czyli coś w tych podatkach wpłacamy nie licząc vatu i akcyzy w paliwach. I od państwa dostaje rządy oszołomów którzy zmieniają reguły gry z dnia na dzień w afekcie po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych. Żeby ten kredyt 0% był jeszcze jakoś przemyślany a to jest chamska pompa rynku nieruchomości i budowlanki. Nikt nawet tego nie maskuje.

Moja rodzina ma dom na hipotekę w Holandii i widzę jaką oni mają stabilizację w kraju a jaką my. Niebo a ziemia. I ten ich dom aż tak dużo nie kosztował patrząc na różne zalety. Jest w takiej ładnej okolicy jakiej nie ma w PL bo tam jest zagospodarowanie przestrzenne. 40 minut do Amsterdamu, godzina do Niemiec, chcesz dla London City czy Frankfurtu porobić zdalnie to możesz bez spiny być raz w tygodniu w biurze i patrzą inaczej niż na dziwnych ludzi z europy wschodniej i III świata. Dom niecałe 300k euro.

#nieruchomosci
  • 5
ak się domyślacie po ogłoszeniu kolejnego populistycznego programu przez kolejny populistyczny rząd mój kosztorys w kredycie już jest nieaktualny bo każdy od sprzedawcy materiałów budowlanych, poprzez budowlańców, czy różnych "rzeczoznawców" od podbijania pieczątek będzie chciał się nachapać


@tos-1_buratino: Czyli jeszcze nic takiego się nie wydarzyło, ale już się spłakałeś?
@appmstt:
Niby w próg się łapiemy bo dla rodziny trzyosobowej to 23k netto. Kredyt można przeznaczyć na budowę domu. Więc wszystko się zgadza.
Jakichś limitów o wkładzie własnym nie ma a to mogłoby mnie wykasować z programu bo mój wybudowany dom by pewnie taki wkład przekroczył.