Wpis z mikrobloga

@mam_spanko: @Greensy ale #!$%@? panowie, Polska to topowy producent baterii, mebli, okien, sprzętu AGD, a także eksporter owoców. Fakt może i mogłoby być lepiej, ale czytając non stop taki hejt o Polsce można dojść do wniosku, że jesteśmy jakąś Kambodżą, a jest w rzeczywistości o wiele lepiej, kto trochę pojeździł po Europie ten wie, że Polska niewiele już odstaje od Zachodu.
  • Odpowiedz
  • 2
@gandalf_rzulty która z tych gałęzi jest związana z nowoczesną branżą technologiczną,
Czy ta produkcja baterii to nasze rodzime firmy czy fabryki LG albo inne daleko wschodnie firmy?
Czy ten sprzęt agd to polskie przedsiębiorstwa czy filie niemieckich marek jak Bosch, Siemens itp?

Może i mamy sporo firm na europejskim poziomie, ale krytyka jaka ja widzę to dotowanie i nacisk na nieskomarzowe produkty, kiedy świat idzie w elektronikę, programowanie, technologie AI u nas
  • Odpowiedz
Może i mamy sporo firm na europejskim poziomie, ale krytyka jaka ja widzę to dotowanie i nacisk na nieskomarzowe produkty, kiedy świat idzie w elektronikę, programowanie, technologie AI u nas rząd promuje właśnie lanie betonu, eksport owoców i MEBLI. to też ważne gałęzie, ale powinniśmy kłaść większy nacisk na nowe technologie


@bn1776: Zachodu i tak nie dogonimy w tej kwestii, aby dogonić w tych kwestiach musielibyśmy włożyć niesamowite pieniądze (które by
  • Odpowiedz
Gościowi chodzi o to, że na zachodzie masz firmy technologiczne/innowacyjne


@xkajteqx: w Ameryce masz firmy technologiczne, innowacyjne i przemysłowe, w Europie zachodniej dwustuletnie molochy jadące siłą incercji, rybek zabetonowany wysokimi podatkami, regulacjami I lobbingiem.

Generalnie nie da się zrobić speedrun 300 lat kapitalizmu w 30 lat. Do wielkich firm potrzebny jest wielki kapitał rodzimych miliarderowi I klasy średniej, która przy europejskich podatkach jest stosunkowo biedna.
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Mercedes - imię damskie, córki założyciela marki, Bayer = Bawaria, Apple = jabłko, Microsoft = małomiękki. Tak jakby jakieś polskie firmy nazywały się Weronika, Mazowsze, Gruszka albo Małolepszy. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz