Wpis z mikrobloga

Dzisiaj usłyszałem, że jak zacznę uprawiać jakąś aktywność fizyczną to przejdzie mi #depresja.
Uwielbiam takie rady. Psychoterapia, piguły i praca codziennie nad sobą, żeby się nie #!$%@?ć nie daje za dużo, ale idź pobiegaj to ci przejdzie.
#!$%@? mnie to. Rozumiem, że w świecie sportu nie istnieje depresja? Ludzie nie rozumieją tej choroby nadal.
  • 51
  • Odpowiedz
@Deladomboix: Nie do końca. Leki działają przeważnie sedatywnie. Co powoduje, że się nie chce, nie ma się siły na aktywność fizyczną. Wiem to z doświadczenia. Biegałem i maratony i brałem leki przez kilka lat. Podczas brania leków, chęć do sportu zanikła zupełnie,
  • Odpowiedz
@Utylizejszyn: a widzisz, ja mam za soba ponad 30 lat zycia z depresja, stanami lekowymi, fobia spoleczna itp. Leki, psychoterapia, terapia grupowa nie pomogly. Pomogl i nadal pomaga sport i aktywnosci na swiezym powietrzu, ale ludzie ktorym sie nie chce ruszyc dupy wiedza lepiej ze to nie dziala xD.
  • Odpowiedz
Ja muszę ćwiczyć, inaczej miałbym ciężkie myśli... Muszę minimalnie ćwiczyć 4 razy w tygodniu, inaczej mam totalny zjazd jak przez 3 dni pod rząd nie ruszam się. Mam świadomość, że przy ciężkich stanach to za mało, proszę mnie nie blokować. ;)
  • Odpowiedz
@Utylizejszyn wiadomo, że nic nie zastąpi leczenia ale jeśli jest coś, co pomaga w walce z chorobą jak tutaj wspomniana aktywność fizyczna to dlaczego nie? Nawet jeśli to tylko drobne ziarenko to zawsze o jedno więcej przesypane w dobre miejsce.
  • Odpowiedz
@Utylizejszyn Może niekoniecznie ci przejdzie, ale aktywność fizyczna na pewno jest jakimś sygnałem powrotu do zdrowia plus daje dobre efekty. W skrócie jak się porządnie zmęczysz to po powrocie do domu zaśniesz jak kamień. Jeśli nie robisz nic to będziesz siedzieć, myśleć, zarywać noce co spowoduje rozregulowanie zegara biologicznego i kolejne problemy. W depresji zazwyczaj nic się człowiekowi nie chce, ciężko się nawet zwlec z łóżka by coś zjeść czy się umyć,
  • Odpowiedz
@Utylizejszyn: to jest podstawa wychodzenia z depresji w ramach aktywacji behawioralnej. jedyna naukowo rzetelenie udowodniona forma psychoterapii czyli poznawczo-behawioralna stawia to jako fundament leczenia depresji. inna sprawa, ze osobie w depresji ciezko to w ogole zaczac robic, stad tez terapeuta niezbedny, zeby pomoc podejmowac pierwsze kroki. tu nawet nie chodzi o bieganie tylko o jakakolwiek regularna intensywna aktywnosc fizyczna
  • Odpowiedz