Wpis z mikrobloga

Doradźcie jakie opony wybrać.
Mam Kross Esker 6.0 na oryginalnych oponach, ale chciałbym założyć coś szerszego dla wygody. Dużo pozytywnego się naczytałem o Tufo Thundero. No i teraz tak, jak szukam tych opon na necie, to są Tufo Thundero TR i Tufo Thundero HD TR. Czy to to samo?
I jaką szerokośc polecacie do jazdy pół na pół asfalt i szutry/wały/polne ulepy? 40 będzie git czy iść w 44? Zależy mi na komforcie, mniej na prędkości.
Takie coś byłoby git? Cena przyjemna, 179 zł/szt. https://cyklomania.pl/produkt/tufo-opona-gravel-thundero-tr-44x700-czarna.html

#rower #gravel #esker
  • 7
  • Odpowiedz
@kaczoor: Thundero top, HD to wersja z dodatkowym wzmocnieniem, ja na zwykłych przejechałem kilka tysięcy km i żadnej dziury, ale pompuję tak, że jest na granicy dobijania, a to może mieć wpływ. Wiele osób donosi, że łatwo się dziurawią. Sam jeżdżę na 40, ale dla komfortu lepsze będą 44.
  • Odpowiedz
@kaczoor: ja jeżdżę na vredestein Aventura, mirek mi polecił niecały rok temu, są dość szerokie i twarde. Mam już trzecią oponę, bo przednia sie praktycznie nie zdziera, a tylna choć byłaby do wymiany do lata, to ze 3 tyg temu rozszarpała mi się na pręcie
  • Odpowiedz