Wpis z mikrobloga

Mam Lenovo p1 2019 roku i mam go już dość. A to wyłączy się bo jest lipa z kartą GPU na Linuxie, a to znów zjebje się coś z ramem.

Jakie są spoko alternatywy w normalnej cenie? Zależy mi na dobrym wykonaniu. Mogą być używane bo nie chce wydawać 15 tys złotych na laptopa.
Miałem kiedyś Lenovo y580 i ideapad to padły w okolicy zawiasów.

Nie gram, tylko programuje i odpalam milion bzdetów na kontenerach. Zależy mi aby chodził bez problemów na #ubuntu albo #arch

#laptopy #programista15k #lenovo
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@Pharos: stać, ale mam mnóstwo innych inwestycji i wydatków :) wolę wpłacić na krypto ;)

Miałem na testach pro oraz mini, ale miałem zbyt dużo problemów ze środowiskiem dev
  • Odpowiedz
@mrkobel: Jak kupujesz laptopa z myślą o mobilności to coś innego niż ARM w 2024 to słaba decyzja. W tym momencie polecałbym MacBooka pro M1 którego dostaniesz w fajnej konfiguracji w okolicach dyszki. Jeśli nie Mac to w najbliższym czasie będą wychodziły pewnie laptopy z X elite i warto poczekać. Za rok x64 będzie spotykany już tylko w stacjonarkach.
  • Odpowiedz
@mrkobel: A GPU potrzebne CI ze brales je? Bo z tym od dawna jest roznie na linuxie i do perfekcji daleko.. Idz moze w X1? Zero problemow po 2 latach na Debianie, wykonany raczej pancernie. Wczesniej meczylem serie X: X260 i X380 i oba zyja do dzis - jeden jako 8latek u rodzicow, drugi jako 5 latek robi mi za awaryjnego kompa, na ktorym jest windows (bo np. potrzebuje do VCDS,
  • Odpowiedz