Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredyt0procent

Według nowych założeń liczba wniosków na 1 kwartał wynosi około 15 tysięcy wniosków. W Polsce mamy około 1000 miast. Uśredniając, to daje nam 15 wniosków na jedno miasto. Przecież to jest prawie NIC.

Jestem z Trójmiasta, obecnie na lokalnym serwisie ogłoszeniowym https://ogloszenia.trojmiasto.pl/ mamy:

Rynek wtórny = 14928 ogłoszeń
Rynek pierwotny = 7026 ogłoszeń

Czyli łącznie około 22 tysiące ogłoszeń sprzedaży nieruchomości. A miast takich jak Trójmiasto mamy wiele. Oczywiście na początku każdy będzie myślał, że zarobi i podniesie ceny, ale szybko zdziwi się, jak nie znajdą się jednak chętni na te jego PRLowskie 30m2 za 15k od metra.

Oczywiście, żeby nie było, absolutnie nie jestem zwolennikiem żadnych dopłat...

Co myślicie? Dobrze kombinuję? Ogłoszeń mamy w ch****, a wniosków raptem 15 tysięcy na kwartał.
  • 10
  • Odpowiedz
@Chicane: No nie powiedziałbym, miast takich jak Trójmiasto w skali całego kraju jest zaledwie kilka. Popyt jest skoncentrowany w może nie 5 ale około 10 miastach co daje około 1000-1500 kredytów w takich miastach a nie 15
  • Odpowiedz
  • 0
@Szemiques: gdzieś znalazłem info, że dla 5 największych miast liczba ogłoszeń nowych mieszkań wynosi na otodom łącznie około 40 tysięcy. Do tego jak dodamy ze 100 tysięcy z rynku wtórnego, to wciąż mamy 1:100. Tylko jedno mieszkanie na 100 załapie się w dużych miastach na kredyt 0%
  • Odpowiedz
@Chicane Twoim zdaniem na Opatowiec czy Wiślicę przypada po 15 mieszkań sprzedanych w tym programie? xD Zresztą w BK2% transakcji też miało być mało… a nikt nie liczy kredytów wtórnych (sprzedaję stary kurnik gołodupcowi, dobieram te 300k i kupuję sobie mieszkanie w godnym metrażu i lepszej lokalizacji).
  • Odpowiedz
@Chicane: no ale musisz patrzeć nie na ilość ogłoszeń, ale na wolumen faktycznej sprzedaży. Z beki wyszło trochę ponad 92k kredytów w pół roku, a program był odpalony po ponad roku kompletnej posuchy i stagnacji na rynku. Ta liczba wystarczyła do odpalenia kompletnego szaleństwa na runku cegieł. Tutaj masz wg limitów 60k rocznie, więc trochę mniej, ale ciągle w cholerę dużo.
  • Odpowiedz
@Chicane: już samo to, że w Polsce nie wiele jest takich mist jak TRÓJ miasto. Rozumiesz? W Polsce są same trój miasta.
To jest ponad 800 000 ludzi, co daje 36 osób na jedno mieszkanie.
  • Odpowiedz