Wpis z mikrobloga

#gitara #gitaraelektryczna

Ktoś ma jakieś protipy na tremolo? Obejrzałem już masę poradników - trzymam kostkę pod skosem, nie robię anchora jak radził Hubert Wiącek, ale nadal mam problem z zahaczaniem kostki przy upstroke'u. No chyba, że zagram całą ręką łącznie z barkiem i piersiowym ale wtedy wyglądam jakbym dostał padaczki, a wytzymuję tak co najwyżej kilkadziesiąt sekund.
Może kostka inna - Wiącek radził taką szerszą o grubości 1,35.
  • 4
@kuroszczur: jestem debilem a nie gitarzysta ale moze moja porada cos wniesie? Nie wiem. Po mojemu to tylko praktyka. A na poczatek na pojedynczej strunie ja znam skuteczny patent z ruchem z palcow tak jakbys mazal dlugopisem bez spinania nadgarstka i cudowania. Da sie tak uzyskac efekt tremolo Bo problem u cb jest z tym ze angazujac cala reke pewnie robisz niepotrzebnie usztywniona reke i meczysz sie szybciej angazujac jiepotrzebne mięśnie
Bo problem u cb jest z tym ze angazujac cala reke pewnie robisz niepotrzebnie usztywniona reke i meczysz sie szybciej angazujac jiepotrzebne mięśnie


@Theo_Y: To prawda.

z ruchem z palcow tak jakbys mazal dlugopisem bez spinania nadgarstka i cudowania

Też tak staram się robić, ale właśnie upstroke zawadza o strunę i wybija rytm
@kuroszczur: kurde nie wiem jak wytlumaczyc tutaj dobry jest ruch jakbys linie rysowal po skosie od lewego gornego rogu do prawego dolnego. Tak jakbys cofal palec do siebie bez gitary to ciezko teraz mi to wytlumaczyc ten patent