Wpis z mikrobloga

Kogo to obchodzi? Może akurat ludzie są zadowoleni z ich rządów tam.


@Gotter: dziwne żeby nie byli jeśli Polska wschodnia wybierała PiS do sejmu i samorządów to rząd dawał pieniądze na Polskę wschodnią jak podkarpacie, lubelczyzna, podlasie m.in poprzez reformę podatku PIT budżety lokalne dostawały mniej z podatku a musiały prosić rząd w warszawie o rekompensaty, więc jeśli rządził PIS to dawał im większe rekompensaty za poparcie, skoro pis teraz przegrał
@splinter96 u mnie w mieścinie #!$%@? burmistre pisowską.
Ale jak się słucha tych rolników to ręce opadają. Wg nich w parlamentarnych ludzie zaglosowali przeciwko pisowi po prostu na złość.
dziwne żeby nie byli jeśli Polska wschodnia wybierała PiS do sejmu i samorządów to rząd dawał pieniądze na Polskę wschodnią jak podkarpacie, lubelczyzna, podlasie m.in poprzez reformę podatku PIT budżety lokalne dostawały mniej z podatku a musiały prosić rząd w warszawie o rekompensaty, więc jeśli rządził PIS to dawał im większe rekompensaty za poparcie, skoro pis teraz przegrał w październiku to skończyły się złote lata polski wschodniej i najlepsze na co mogą
no i takim podejściem pis wróci do władzy za 4 lata.


@acpiorundc: moje podejście jest takie że każdy region powinien dbać o siebie, niestety PiS mocno w to ingerowało rzucając pieniędzmi dla tych regionów które były mu przychylne, reforma PIT to już ostatnie lata ale najbardziej uwidoczniła tą kwestię bo samorządy musiały zwracać się z prośbą o rekompensatę do rządu w Warszawie i przychylność posłów, mimo że obecna koalicja coś tam
@bn1776: problem jest taki, że w latach 2007-2014 tamtejsze PO miało gdzieś Polskę wschodnią w sumie każdą poza wielkimi miastami. Budowa autostrad, dróg, wydarzenia, nierówności była nierównomiernie budowana. Był nacisk na TOP5 i tyle. Nawet gdy ruch na potencjalnej drodze był wyższy na wschodzie to i tak były budowane drogi mniej priorytetowe na zachodzie/północy głównie w matecznikach PO. W 2004 weszliśmy do UE. Na tym najwięcej zyskały duże miasta boostowane dodatkowo
acpiorundc - @bn1776: problem jest taki, że w latach 2007-2014 tamtejsze PO miało gdz...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-9 o 13.04.04

Pobierz
@bn1776: problem jest taki, że w latach 2007-2014 tamtejsze PO miało gdzieś Polskę wschodnią w sumie każdą poza wielkimi miastami. Budowa autostrad, dróg, wydarzenia, nierówności była nierównomiernie budowana. Był nacisk na TOP5 i tyle. Nawet gdy ruch na potencjalnej drodze był wyższy na wschodzie to i tak były budowane drogi mniej priorytetowe na zachodzie/północy głównie w matecznikach PO.


@acpiorundc: może to moja bańka, bo jednak widziałem głownie te inwestycje na
bn1776 - >@bn1776: problem jest taki, że w latach 2007-2014 tamtejsze PO miało gdzieś...

źródło: bis+km+drogi

Pobierz
@bn1776: Ty mi tu pokazujesz ile dróg wybudowano w km a nie gdzie budowano bo to dwie różne rzeczy. Jeżeli chodzi o drogi to proszę o to mapa wybudowanych dróg (na zdjęciu powiązanych). Na wschodzie mieli dopiero później w 2025-2030-2035 budować drogi. http://marcinnowak.eu/2011/06/24/mapa-autostrady-w-polsce-drogiekspresowe/ Dlatego ludzie się denerwowali, że budowa jest ale tylko na zachodzie. Dopiero pis przyszedł i zmienił priorytet budowy dróg na bardziej równomierne z naciskiem na centralno/wschodnią część. Tutaj
acpiorundc - @bn1776: Ty mi tu pokazujesz ile dróg wybudowano w km a nie gdzie budowa...

źródło: Zrzut ekranu 2024-04-9 o 14.12.30

Pobierz