Wpis z mikrobloga

Ej, bo każdy ma jakieś poglądy politycznie co nie i nie jest możliwe, aby cała rodzina, czy wszyscy nasi znajomi mieli takie same. I wy z tymi ludźmi serio rozmawiacie w taki sam sposób jak z innymi wykopkami? Na przykład wyzywacie rodziców od podludzi? Albo dziadkom mówicie, że mają gwóźdź wbity w mózg? Idziecie do znajomych i jak coś powiedzą co wam się nie podoba to mówicie tfu na was, ile wam płacą? Pytam serio bo chce wiedzieć jak tacy ludzie funkcjonują na co dzień. To nie krytyka, że do siebie się tak zwracacie, czysta ciekawość jak tak się żyje. I nie chodzi o jednostkowe przypadki typu z wujkiem nie gadam bo coś tam, tylko o konsekwentne trzymanie się sposobu traktowania osób o innych poglądach tak jak na wykopie, czyli że nie ma, że boli.

#wybory #polityka #kiciochpyta
  • 18
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: @reintrodukcja ale wy wiecie, że można się z kimś niezgadzać w rozmowie na żywo i nie obrażać od najgorszych? Internet pozwala na anonimowość i związane z tym ostrzejsze wyrażanie zdania. Do śp dziadka nie musiałem mówić że ma katolski gwóźdź we łbie, mówiłem mu tylko, że jest baran, że głosuje na złodziejstwo z pisu.
  • Odpowiedz
@reintrodukcja: To jest bardziej prawdziwe niż się wydaje, bo mam w domu jedną taką osobę, która wyzywa wszystkich, którzy nie głosują na pis i o tym powiedzą. Taki człowiek który z dowolnego tematu jednym zdaniem jest w stanie przejść na politykę i zacząć tyrradę. Przez tę osobę już trzeci rok z rzędu przy wigilijnym stole zostałem zmieszany z błotem i wyzwany od najgorszych w obecności całej rodziny. Usłyszałem że powinienem wypieprzać
  • Odpowiedz
  • 0
@Madridista98

Mega przykra sytuacja, ale chyba każdy ma w rodzinie taką osobę odklejoną w którąś stronę. U mnie totalny mix, są tacy co próbują zbyć żartem i nie wchodzić w dyskusję, ale i są tacy co nachalnie dążą do konfrontacji, jednak zbyt zróżnicowane poglądy sprawiają, że nie ma zbiorowego linczu, czasami tylko niekomfortowe sytuacje.
  • Odpowiedz
@reintrodukcja wykopki wielcy antypisowcy a jednocześnie dali sami się złapać na największą zbrodnie PiSu i ją czynnie wspierają. Skłócenie narodu, przeniesienie antagonizmów politycznych na relacje pomiędzy zwykłymi ludźmi. #!$%@?ć PiS, pisowskich polityków ale nie zwykłych ludzi tylko dlatego, że dali się z różnych powodów lata temu zmanipulować. To prowadzi tylko do utwardzania betonu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Merdarion_PL

Ostatnio czytałem badania naukowe, że raz spolaryzowane społeczeństwo w ustroju demokratycznym już nigdy się nie zjednoczy. Tylko przerwanie demokracji i rządy jednej władzy mogą to zmienić. Nie ma już wyjścia, tak to będzie wyglądać jeszcze jakiś czas.
  • Odpowiedz
@reintrodukcja: nie wiem, u mnie w rodzinie nie ma nikogo kto by popierał PiS. Po 8 latach rycia bani przez TVP tacy ludzie i tak są już straceni. To oni są tymi agresywnymi i to od nich od razu dowiesz się kogo lubią, a kogo nie. Mimo że nikt nie pyta. Mam kolegę co popiera Konfę, ale też mu się tam wiele rzeczy nie podoba. Rozmawiamy normalnie, z szacunkiem do siebie.
  • Odpowiedz