Wpis z mikrobloga

@bombastick: Przecież z kontekstu tej rozmowy jasno wynika, że opowiada o walkach w miejscowości Hostomel, o których ja właściwie jeszcze nic nie napisałem (poza krótkim epizodem z 25 lutego w ramach tekstu o bitwie pod Iwankowem). Być może opisuje nawet konkretnie ten dosyć słynny atak rus 31 Brygady VDV z tego filmiku który kiedyś wrzuciłem na swoje konta na twittera. Z tego by ewentualnie wynikało, że ta jednostka specjalna, która obok
  • Odpowiedz
@neurotiCat:

Nieźle.

Pamiętam, kiedy wjeżdżaliśmy na Donbas, a w zasadzie na Bachmut. To była jeszcze bezpieczna strefa - lipiec 2022. Jechała nasza kolumna 10 bwp. Ja jechałem pierwszym, miałem na nim polską flagę i ukraińską, a za mną dziewięć wozów z flagami ukraińskimi. Przejeżdżamy przez wioskę, wjeżdżamy na górkę, a tam ludzie. Wyjeżdża to moje bmp i zaczynają podnosić ręce, żeby wiwatować. Ale wyjeżdża drugie bmp z ukraińską flagą, więc ręce
  • Odpowiedz
@Thorkill: przecież tam pisze o kontrataku podczas lądowania wdw w pierwszych dniach po nie tam wrócili z pod żyto mierzą ty twierdziłeś że żadnego kontrataku nie było, chyba że coś mi się pomieszało ;)
  • Odpowiedz
@bombastick: Zacytuj konkretny fragment to wyjaśnimy kwestie. Ja żadnego fragmentu który dotyczyłby Hostomela (lotniska Antonowa) z okresu 24 -25 lutego tam nie znalazłem. Gość zresztą napisał że w tych dniach przebywali jeszcze w Jaworowie.
"Poza tym, gdzieś na początku przed wyjazdem na Kijów, 24 albo 25 lutego, spotkałem Amerykanów i jakichś innych ochotników z zagranicy. "
  • Odpowiedz
@Thorkill:

"Ktoś tam dalej nacierał na Czarnobyl, a my przegrupowaliśmy się i dostaliśmy nowe zadanie: odbijać Hostomel.

Znów w to samo miejsce?

Teren był już nam znany, więc miało sens wysłać nas tam znowu

Ten wasz pierwszy kontakt z Hostomelem to był już w pierwszych dniach tej wojny? Walczyliście z tą słynną już awangardą WDW?

Tak.

To kluczowa bitwa w tej wojnie.

........ Trafiła kosa na kamień i posypało się od
  • Odpowiedz
@bombastick: Opis walk o miejscowość Hostomel. Niestety bez żadnych konkretów. Tekst o "wypieraniu" jest autora wywiadu i jest on błędny. Front w Hostomelu był sztywny, nieruchomy od 26.02 do okolic końca marca 2022. Ukr pozycje przebiegały mniej więcej wzdłuż ulic Buchańskiej i Ploschad Rekunowa (50.5655, 30.2701), natomiast rus wzdłuż ulicy Puszkina (50.5714, 30.2656).
Edit A jeszcze tekst o rzekomej "kluczowej bitwie" autora też jest błędny. Front w Hostomelu poza
  • Odpowiedz
@Thorkill: z twojego tekstu wynikało że podczas ładowania nie było kontrataku Ukraińców sugerowałeś wręcz że uciekli do tego się odnoszę z tekst liptona wychodzi ze chyba jednak jakiś kontratak był szkoda ze nie umiejscowił tego datami
  • Odpowiedz
tekst liptona wychodzi ze chyba jednak jakiś kontratak


@bombastick: W tym fragmencie nie ma słowa o lotnisku Antonowa, a z wcześniejszego jasno wynika że rankiem 24 lutego gość był jeszcze w Polsce. Więc kompletnie nie rozumiem gdzie ty widzisz że z tekstu liptona wychodzi że był jakiś kontratak na lotnisko Antonowa 24 wieczorem.
  • Odpowiedz