Wpis z mikrobloga

Siema, mam ściankę z g-k i jak widać na załączonym obrazku widać łączenie.. jak to zrobić? Nałożyłem już gładź chyba ze 2 razy na to i malowałem i dalej widać po wyschnięciu… co trzeba zrobić w tym wypadku? Czy jak wyszlifuję mocno to łączenie potem dam gipsu szpachlowego na łączenie/albo kleju gipsowego? Potem znowu gładź i kolor to będzie ok? #remontujzwykopem
Boroborro - Siema, mam ściankę z g-k i jak widać na załączonym obrazku widać łączenie...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Boroborro: Dołóż coś prostego pióro, pace rantem i zobacz czy nie ma prześwitu. Mi to wygląda na źle zaciągnięte łączenie. samo łączenie robi się na 2-3 razy a potem po całości.
  • Odpowiedz
@Boroborro: żadnego kleju gipsowego. Te łączenia są tak proste do zrobienia, więc jeżeli masz z tym problem to jedynie ogarnąć sobie jakiś filmik na youtube i podejrzeć technikę.
  • Odpowiedz
@Boroborro: cepie, każda masa mieszana z wodą się kurczy kiedy schnie, im grubsza warstwa, tym bardziej wyschnie. Są gładzie których warstwa powinna mieć 3mm max. a pod to się wali np. cekol. Pooglądaj na youtubie jakie rzeczy się stosuje do spoin płyt gk.
  • Odpowiedz
  • 0
@Nethiu rzeczywiście jest minimalny prześwit, nałożyć znowu gładź? 😅
@Smarek37 zrobiłem 75m2 sufitu podwieszanego i nigdzie nie widać łączenia to jedyne miejsce w domu gdzie go widać i nie za bardzo wiem co źle zrobione bo nigdy nie robiłem nawet remontu a tu wszystko robię sam, filmików widziałem dużo ale tutaj już jest “zepsute” a filmiki pokazują od zera
@kjungst cepie to sobie mów do rodziców jak ci pozwolą, nie jestem budowlańcem
  • Odpowiedz
@Boroborro: cepie, nałóż na to jeszcze raz gładź, poczekaj aż wyschnie i delikatnie przeszlifuj papierem ściernym/kostką 220, który wcześniej delikatnie zmiękcz(przeszlifuj) na czymś innym. Bo świeży papier zawsze rysuje mocniej a tu chodzi, żeby warstwa była gładziutka jak pupcia niemowlęcia. Takie rzeczy robi się przed malowaniem, bo farba zapycha papier ścierny. Ale farbe też idzie delikatnie szlifnąć. Oczywiście przed każdą warstwą gładzi gruntowałeś podłoże? To teraz nie gruntuj bo już biała
  • Odpowiedz
  • 0
@kjungst @Boroborro jeśli pomalowane to po ptokach. Żadnych mas nie nakłada powieżchniowo na farbie, tylko małe zaprawki. Ale jak robisz dla siebie, to zaciągnij nawet kilka razy lecz bardzo cienkimi warstwami, żeby szybko odparowało, to jest szansa że farba nie odejdzie.
  • Odpowiedz
@skaza: jak na moje amatorskie oko to tam jest wklęsłe na 3mm max., także jak jeszcze raz zaciągnie finishem to nic się nie stanie. Ale dobra uwaga, żeby zrobić gładź mniej wodnistą, trik z ludwikiem może się przydać.
  • Odpowiedz
@kjungst jeśli będzie teraz zaciągał tylko miejscowo to za #!$%@? mu się nie uda żeby to miejsce się nie rzucało w oczy, chyba że pomaluje na koniec wałkiem do fasad.
@Boroborro skoro ci to przeszkadza to musisz całość jeszcze raz gładzić. Najpierw doprowadź do porządku to łączenie żeby nie było dołka a później jeszcze raz cała ścianka, niestety.
  • Odpowiedz
@kjungst ale na środku będzie miał jedno malowanie mniej niż na reszcie powierzchni i to się będzie odznaczać, szczególnie że ścianka jest w centralnym miejscu i pada na nią dużo światła pod kątem.
  • Odpowiedz
iał jedno malowanie mniej niż na reszcie powierzchni i to się będzie odznaczać, szczególnie że ścianka jest w centralnym miejscu i pada na nią dużo światła pod kątem.


@johny-kowalski: nie będzie, po to się kładzie dwie warstwy farby, żeby była ona "nieprzeźroczysta". Jak wszystko ładnie wyschnie to nie będzie różnicy. Jak położysz 10 warstw białej farby to ona nie będzie bielsza niż 2 warstwy białej farby.
  • Odpowiedz
@Boroborro: nałóż jeszcze jedną warstwę na spoinę. Odczekaj jak wyschnie, weź jakieś źródło światła i przyświeć od narożnika i naprawdę aby aby leciutko zeszlifuj żeby nie było ani górki ani dołka :) potem Przemaluj całość farbą podkładową (całą tą ściankę) i jeszcze raz 2 razy kolor Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Nethiu @skaza @johny-kowalski najpierw nałożyłem miejscowo gładzi i poszedł szlif ale nawet nie malowałem bo ciężko było z tego wyjść do gładkiego. Skończyło się na gładzi 2x na całej ściance potem podkład i kolor i jest picuś glancus :) dzięki panowie
  • Odpowiedz