Wpis z mikrobloga

Jeżeli jestem na umowie o świadczenie usług (zawarłam jako jdg) przychodzę w konkretne dni- wtorek od 8 do 13 i dostaje kasę za %, który zarobię) to muszę przestawiać jakieś l4 jak nie zamierzam przyjść do pracy? Jak to wygląda?
Ogólnie #!$%@? mnie moja praca i kombinuje jak nie chodzić do Januszexu we wtorki, tylko przyjść w ostatnim tygodniu i złożyć wypowiedzenie.
Dajcie jakieś porady, bo płakać mi się chce ()
#pracbaza #prawo
Wołam #programista15k, bo pracujecie na podobnych umowach co #dentysta.
  • 12
  • Odpowiedz
@lignocainum: zadzwoń do szefa (koordynatora placówki?), powiedz że będziesz pracowała do któregoś tam wtorku, albo że dokończysz swoich pacjentów, których leczenie zaczęłaś i podziękuj za współprace. Ja nigdy nie składałem żadnego pisemnego wypowiedzenia, a rezygnowałem 2 krotnie i nie było problemu.
  • Odpowiedz
@lignocainum: Przecież jesteś firma to masz obowiązki jak firma. Zastanów się co byś zrobiła jakbyś np. wynajęła firmę, która miała ci położyć kafelki w łazience i by ci w połowie pracy powiedzieli nara. ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@miholp94: Nie wiem czy na ortodoncji to zadziała, bo nie da się skończyć leczenia tych pacjentów w ciągu dwóch tygodni () mam w umowie miesięczny okres wypowiedzenia, a Januszex chce wycisnąć ze mnie każdą złotówkę
  • Odpowiedz
@lignocainum: Może i niewolnik ale za to niskie podatki. ;)

Wypowiedz umowę na warunkach jakie w niej masz. Jak czegoś nie rozumiesz to idź do radcy prawnego. Na przyszłość to najlepiej zrobić to przed podpisaniem umowy.
  • Odpowiedz
@lignocainum: idziesz i mówisz, że kończysz pracę tego i tego. Co zdążysz dokończyć to dokończ, a resztę albo przejmuje placówka albo pacjenci sami za Tobą pojdą. Też nie składałam pisemnego wypowiedzenia, tylko normalnie szłam i mówiłam, że kończę.

Nie pracuj na NFZ, szkoda czasu i szkoda wspierać ten cyrk na kółkach. Niech upadnie, to w końcu się wezmą za naprawę.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.