Wpis z mikrobloga

Byłem dziś zrobić przegląd auta na dobrze znanej mi stacji diagnostycznej gdzie pracuje taki starszej daty diagnosta który już mnie dobrze zna. On nazwał policjantów którzy dali mi mandat za zabezpieczenie ładunku #!$%@?, on zawsze z zaciekawieniem pyta co u mnie. No i dziś też gadaliśmy dłuższą chwilę i no wstyd dla mnie ale zapomniałem zapłacić xD i powiedział że "no ale jeszcze zapłacić musisz" no przeprosiłem za gapiostwo i wyjąłem kasę a on powiedział "nic się nie stało, ja Cię zagadałem ale tak lubię z Tobą gadać". Miło ʕʔ
  • 36
  • 0
zy tylko dla mnie przegląd auta to jakiś komunistyczny relikt, albo inna opresyjna dyktatura tak jak jego ubezpieczenie? Za Chiny nie ogarniam po co mam dziadom płacić za sprawdzenie co tam mam do roboty w aucie. Jak bym była ciekawa to bym pojechała do mechanika i poprosiła o sprawdzenie czy wszystko gra. A ubezpieczenie auta to już wgl hit dla mnie. Powinno być ubezpieczenie na życie i ewentualne auto kasko.


@sameowoce:
via Android
  • 0
@sameowoce xddd wypłatę z ubezpieczenia AC ma brać na siebie ubezpieczyciel za każdego gruza.
W każdym (cywilizowanym) kraju jest obowiązek przeglądu samochodu bo to że cztery koła się kręcą nie znaczy że auto jest bezpieczne dla ciebie i innych użytkowników drogi.
Przegląd jest po to żeby wyeliminować gruzy z dróg. Może Ty se jeździsz do mechanika ale są ludzie którzy jeżdżą gruzem aż się rozpadnie i są zagrożeniem na drogach.


@apeee: Słyszałem jak w dawnych czasach do przeglądu jechało się z samym dowodem rejestracyjnym. Zapewne diagnosta brał normalną stawkę za przegląd + łapówkę