Wpis z mikrobloga

#!$%@?, w polskich mediach nie ma chyba bardziej niebezpiecznego szkodnika niż Stanowski.

Jego chłopskorozumowe, naiwne, czarno-białe rozumienie świata nie jest niczym wyjątkowym - takim postrzeganiem rzeczywistości odznacza się w tym kraju dobre kilkadziesiąt procent populacji. Sęk w tym, że chłop zgromadził wokół siebie centroprawicowy i prawicowy kult sfrustrowanych osób bardzo podatnych na manipulację, a do tego dysponuje bardzo dużym kapitałem finansowym, który ułatwia mu wtłaczanie swojej spaczonej, wolnej od głębszego zrozumienia problemu narracji.

Jakakolwiek próba przyznania racji Braunowi - zwolennikowi pokoju z Rosją, przeciwnikowi NATO i UE, antysemicie, rasiście i homofobowi - powinna absolutnie zdyskredytować osobę, która próbuje to zrobić. Niestety, Stanowski dzięki armii magazynierów, Mariuszy z Brighton, średniorozwiniętych kiboli i innych NPC jest teflonowy, i nawet #!$%@? tak niebezpiecznych słów po nim prawdopodobnie spłynie, ale zalążek narracji "A co jeżeli Braun ma rację?" zacznie już kiełkować w tysiącach głów.

Od takiej soft-propagandy wszystko co złe się zaczyna. Przecież PiS nie zdobył władzy dzięki twardemu przekazowi TVP, TV Trwam czy Republiki, tylko dzięki takim cynicznym pseudo-dziennikarzom, którzy latami zatruwali umysły szczególnie ludzi młodych, w wieku 18-35 lat słowami o "eurokołchozie", Polsce jako "piesku Ameryki", Tuska i jego ludzi jako "niemieckich agentach" i innych "homolobby".

A to wszystko przykryte sprytnym "ale weźmy to na chłodno, zdroworozsądkowo, na chłopski rozum, logicznie".

#sejm #polityka #bekazpisu #stanowski #kanalsportowy #kanalzero #izrael #ukraina #rosja #wojna
Maurelius - #!$%@?, w polskich mediach nie ma chyba bardziej niebezpiecznego szkodnik...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 66
  • Odpowiedz
#!$%@?, w polskich mediach nie ma chyba bardziej niebezpiecznego szkodnika niż Stanowski.


@Maurelius: to przeczytaj artykul wyborczej na temat Stanowskiego i jego odpowiedz. Przeczytaj jakis randomowy artykul onetu, ktory programuje kobiety.

Chyba nie wiesz jaka glupote napisales
  • Odpowiedz
@Maurelius:

ale to jest cytat, wyrwany z kontekstu

Cała wypowiedź o Braunie była przecież nacechowana negatywnie


@CzechoslowackiZwiazekSzachowWodnych:

Poza tym... Stanowski ma rację. Zaraz po tym zabójstwie ludzi z pomocy humanitarnej przez żydów, to cały twitter był zasrany Braunem i gaśnicą. A na wykopie również sporo wpisów przypominających Brauna i że... hehe... dobrze zrobił.

A po tym słynnym już wywiadzie te memy, pochwalanie Brauna itd. to wybiły razy 100. Na wykopie
  • Odpowiedz
Przecież PiS nie zdobył władzy dzięki twardemu przekazowi TVP, TV Trwam czy Republiki, tylko dzięki takim cynicznym pseudo-dziennikarzom, którzy latami zatruwali umysły szczególnie ludzi młodych, w wieku 18-35 lat słowami o "eurokołchozie", Polsce jako "piesku Ameryki", Tuska i jego ludzi jako "niemieckich agentach" i innych "homolobby".


@Maurelius: Jest kilka problemów z tą wypowiedzią.

1. PiS nie jest partią antyunijną. Politycy PiSu, z Saryuszem-Wolskim na czele, wprowadzili Polskę do UE.
2. PiS
  • Odpowiedz
@Maurelius: Jestem lewicą i uważam że Stanowski dobrze powiedział. Ambasador własnoręcznie WYBIELIŁ Brauna, plus zrównywał zgaszenie świec z zabiciem wolontariuszy.
I ponadto ten Izraelczyk ma więcej wspólnego z braunem niż z tobą. Prorosyjski, totalnie antypolski, uważa swój naród za ważniejszy od innych i gdyby mógł zabiłby wszystkie inne, albo uczynił podległymi sobie, więc jest też rasistą, a homofobem też jest bo nie będzie małżeństw jednopłciowych, a rodzice żydowscy próbują nawracać swoje
  • Odpowiedz
@Maurelius: Cieszę się, ze ktoś zauważył pewne techniki, które są stosowane na #kanalzero .
Oglądając ostatnie odcinki mam wrażenie, że Stanowski chce sprawdzić, na ile pewnymi technikami jest w stanie realnie wpłynąć na pewne wydarzenia w kraju. Stosuje całą masę specyficznych przekazów w swoich wypowiedziach, które potem oczywiście koryguje mówiąc, że "oczywiście przesadza", ale zakorzenia je w słuchaczach.

Ludzie jako społeczeństwo są w dużej części bardzo podatni na manipulacje i ukryte
  • Odpowiedz
@taki_typa: Widzisz, robi dokładnie to samo, w dodatku pod przykrywką obiektywizmu "pozatelewizyjnego" i bez pewnych ograniczeń, od których uwalnia go Internet. A to bardzo niebezpieczne.
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: I właśnie na tym polega manipulacja i wywieranie wpływu kolego.
Bo ja mogę np. powiedzieć, że

"Kilka ostatnich wydarzeń związanych z protestami rolników może powodować wrażenie, że spora część tych osób jest po prostu mało inteligentnych, naiwnych i że tacy ludzie parają się tym fachem. Oczywiście przesadzam i to co powiedziałem było tylko złą myślą, która mogła się pojawić w widzach...."

To jest właśnie manipulacja, którą zakorzenia przekaz, ale ja
  • Odpowiedz
na wykopie również sporo wpisów przypominających Brauna i że... hehe... dobrze zrobił.


A po tym słynnym już wywiadzie te memy, pochwalanie Brauna itd. to wybiły razy 100. Na wykopie również ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Thorrand: bo konfiarze nie przepuszczą żadnej okazji żeby wybielić swoich idoli

ale konfiarski spam nie oznacza, że Braun jest mężem stanu
  • Odpowiedz