Wpis z mikrobloga

@Arbuzlele: Moi dziadkowie też przepisali działkę ciotce, bo moja mama "już ma" (rodzice kiedyś kupili za swoje pieniądze) xD Ja nie wiem, co trzeba mieć w głowie, żeby nie dzielić majątku 50/50 (poza jakimiś faktycznie usprawiedliwionymi przypadkami).
  • Odpowiedz
@mjanma nie dostaniesz to może ty. Jeżeli siostra dostała na mocy darowizny to opka od momentu śmierci rodzica ma 5 lat na wystąpienie o to, więc o ile nie zrzekł się spadku lub nie został uznany za niegodnego dziedziczenia to oczywiście że dostanie
  • Odpowiedz
@Arbuzlele: Ech typowe. U mnie ojciec przepisał całą ziemię rolną, budynki gospodarcze, oraz dom pracującej i sensownie zarabiającej siostrze, a mi robotę na tym poletku za kasę, która nie pozwalałaby mi samodzielnie przeżyć nawet miesiąca, oraz nie sporządzając na mnie umowy dożywocia
  • Odpowiedz
@hiperchimera a dlaczego ty miałbyś dostać a twoje rodzeństwo nie? To jak sobie żyją ich sprawa, ale rodziców macie tych samych i takie same prawa. Skoro ty dostałeś a on nie to spłacaj, to czy jest ćpunem z długami czy wybitnym lekarzem z 10 mln na koncie nie ma nic do rzeczy
  • Odpowiedz