Wpis z mikrobloga

Branża cybersecu to straszny rak przez ostatnie dwa lata. Chyba gorzej niż początki hype'u na programowanie. Wszędzie jakieś kursy, szkolenia, gówno warte certyfikaty które potem wpisują ludzie do CV. Masa filmów jak ten poniżej praktycznie o niczym (top hacking commands np. ping, curl, git XD). Wmawianie ludziom, że "hakować" to tylko na kali no bo jak inaczej. Mam nadzieję, że w końcu wejdzie ta licencja no bo chyba mam dość ludzi którzy mają w CV szkolenie "podstawy bezpieczeństwa Active Directory" a na rozmowie nie potrafia opowiedzieć czym jest Active Directory. Flashbacki z Wietnamu jak trzeba rekrutować juniorów XD

#pracait #gorzkiezale #it #nieprogramowanie #security #cyberbezpieczenstwo
AusserKontrolle - Branża cybersecu to straszny rak przez ostatnie dwa lata. Chyba gor...

źródło: programmerhumor-io-linux-memes-programming-memes-a370b99fe242854

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
teraz nie masz nic do juniorów. Jak tysiące ludzi zaczną atakować to i stawki spadną


@xPekka: Spadną jak zaczną ich przyjmować a nie przyjmują bo bariera wejścia jest znacznie większa niż programowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja uczyłem się prawie 3 lata zanim wszedłem do branży a i jeszcze musiałem zrobić OSCP bo inaczej nikt nie brał mnie pod uwagę bo jedyny exp jaki miałem to 3
  • Odpowiedz
często widzę przebranżowienie np. z kuriera w junior pentestera to myślę tylko o papiemacha.gif. To już dopiero jest rak xd


@123admin: ja tak zaczynałem, może nie od kuriera ale no XD. Ja przynajmniej miałem plan, gościa który mi pomagał i wiedziałem czego się uczyć i zaczynałem od totalnych podstaw jak wiedza z CCNA na początek i krok po kroku. Teraz ludzie bez wiedzy wskakują np. na takie HackTheBox i następuje weryfikacja.
  • Odpowiedz