Wpis z mikrobloga

  • 1
@GetRekt: @Midnight_Animal: To jest element jakiejś lokalnej tradycji chrześcijańskiej. Kiedyś (już wcześniej o tym gadał) śledztwo z tym związane robiliśmy na tagu, chyba nawet do tej pory mam gdzieś na telefonie książkę, w której to opisane było.
  • Odpowiedz
@Midnight_Animal: zgadza się. Już conajmniej rok temu Krzysiu na wilmie opowiadał jakąś swoją wersję biblijnej przypowieści. Zadał wtedy pytanie statywowi : " Dlaczego dżizasa ukrzyżowali ze złączonymi nogami"? Aronia oczywiście " nie wiem, nie znam się ". A Krzysiu jak to Krzysiu zaczął się przekomarzać , sekretu zdradzić nie chciał. Aż wreszcie czas przewidziany na wysrywogniota się skończył.W kolejnych odcinkach ta kwestia już nie wróciła a mnie ciekawość zżerała co też
  • Odpowiedz
@GetRekt @Wykrecony_czlowiek1988: @bellacavem @Zwanek @Midnight_Animal Ukradł (schował w ustach) To jest w kulturze cygańskiej. Nawet bracia Figo Fagot o tym śpiewali.
"A nie mówiłem, moja kochana
"Wyskrob, proszę, tego cygana"
Cygan to złodziej i tak już zostanie
Pan Jezus w biblii ma to napisane"
Także Krzysiu ogarnia legendy cygańskie lepiej niż wy XDD
https://romowie.blogspot.com/2015/10/legendy-i-mity-o-ludzie-tajemnym-lud.html?m=1
IvanSekal - @GetRekt @Wykreconyczlowiek1988: @bellacavem @Zwanek @Midnight_Animal Ukr...

źródło: IMG_20240404_212311

Pobierz
  • Odpowiedz
@GetRekt: Trochę za późno na rozwój schizofrenii dla jego. A większość jego dziwactw jest typowa dla Alzheimera -

1. Złośliwość i agresja - chyba najwcześniejszy objaw, który się zaczął już za życia Majora. Wszyscy to ćpuny, chlajtusy i menele. I złodzieje.

2. Zasranie łba jakimiś starymi wspomnieniami i wypieranie tych świeżych - mniej lub bardziej urojonymi. Jakieś pierdoły o Wilkowie co drugi odcinek, ale już nie pamięta, że Jaca jest "nowym"
  • Odpowiedz