Wpis z mikrobloga

Test żarówek Osram Night Breaker

Przy okazji że po pół roku przepaliła mi się jedna żarówka, zrobiłem mały test w którym wzięły udział żarówki H7:
1) noname ze stacji benzynowej
2) night breaker +150% z półrocznym przebiegiem (nie ten przepalony)
3) night breaker +200% nówka sztuka

Auto Citroen DS3, tylko prawa lampa, czysta, sprawna, klasyczny, duży reflektor (nie żadne soczewki), porównując do innych aut z reflektorami raczej z tych lepszych.
Żarówki przetarte spirytusem, więc też czyste.

Zdjęcia robione z tymi samymi parametrami ekspozycji, nie do końca oddają wrażenie (na oko było jaśniej), tym niemniej ekspozycja była nieco za długa (zwłaszcza dla Osramów), bo przepaliło część pikseli.

Nie należy patrzeć na to że niektóre świecą nieco wyżej, bo lampa nieco zmieniała swoje położenie przy zmianie żarówki, a dopiero jak światła się przestawią silniczkiem góra-dół to światła wracają do swojego położenia.

Wnioski - Osramy świecą mocniej niż noname, +200% świeci nieznacznie mocniej niż pół roku starszy +150%.
Mierzyłem średnią jasność pikseli ściany z kilku różnych prostokątów i jeśli przyjmiemy że noname świecił z siłą 1.00, to Osram +150% dawał tam 1.05 jasności, a +200% dawał 1.06 ;)

Czyli powinny nazywać się 105% i 106% ;)

Na histogramach widać że najlepszą granicę światła-cienia ma +200% i jest do tego najciemniejszy powyżej linii świecenia (a więc będzie najmniej oślepiał) - natomiast jako jedyna żarówka w porównaniu był nowy.
+150% nieco bardziej rozmyta granica
noname najbardziej rozmyta no i po prostu świeci najsłabiej

Subiektywna ocena z drogi jest taka że na Osramach widać lepiej, ale różnica między 150% a 200% raczej nieuchwytna dla oka.

Tu zdjęcie z noname, w kolejnych komentarzach Osramy.

#samochody #swiatlo #zarowki
hellfirehe - Test żarówek Osram Night Breaker

Przy okazji że po pół roku przepaliła ...

źródło: 1-noname

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@hellfirehe Jeżdżę na NB od wielu lat, przez chwilę miałem zwykłe żarówki w nowym aucie i to była tragedia. Jakbym nie miał świateł. Dla mnie różnica ogromna, na ścianie tego nie widać ale podczas jazdy dużo bardziej
  • Odpowiedz
@hellfirehe: mialem Osram Night Breaker w AR Giulietta, przezyly 10 miesiecy - okej, sa jasniejsze niz no name, ale uwazam, ze nie warto (chyba, ze w danym aucie latwo wymienia sie H7 - w AR jest gimnastka, wiec dlatego nie polecam XD). Obecnie mam wlozone noname i w zapasie Philips Vision Plus, ktore zakupilem w momencie spalenia sie Osramow jeden po drugim w przeciagu dwoch tygodni.
  • Odpowiedz
@kimunyest95: Jedyna wada że tak maksymalnie to rok wytrzymują XD Choć teraz mam wersję H4 w aucie i jakoś bardziej wytrzymała, niedawno zmieniałem pierwszy raz chyba dopiero czyli ze 3 lata by było
  • Odpowiedz