Wpis z mikrobloga

Hej!

Uczę się niemieckiego od jakiegoś miesiąca. Staram się poświęcać codziennie 45 minut na naukę, mam podręcznik Kein Problem A1 oraz do gramatyki od Bęzy (Jeszcze nie ruszony:d)

Zależy też od nastroju, ale plan mam mniej więcej taki: Robie sobie zadania i czytam słówka i idę rozdziałami w.w. podręcznikiem, a jeśli mam mniej motywacji to odpalam Clozemaster na parenaście minut, jeden scenariusz w Memrise ewentualnie odpalam jeszcze jakiś filmik z Easy German kiedy totalnie mi się nie chce nic robić. Czasem poczytam sobie niemieckie portale z tłumaczem.

Czy jestem w stanie w taki sposób nauczyć się języka? Przyznam szczerze że gdyby ktoś mnie zapytał z rodzajników to mam cały czas problem z ich zapamiętaniem, często sobie “oszukuje” i szukam jaki rodzajnik do jakiego słówka, też jeśli chodzi o przypadki w niemieckim to niby je rozumiem, ale mam problem z zapamiętaniem kiedy który używać, jakiej końcówki użyć, chociaż jest to już z 3 rozdziały za mną. Czy to normalne w trakcie nauki? Czy to przychodzi jakoś “naturalnie” czy raczej nie?

Zwykle czytam sobie o tych regułkach w podręczniku, rozumiem je, robie zadania ale nie zapamiętuje tych zasad totalnie. Angielskiego nauczyłem się przez filmy, gry, muzykę i internet i nigdy nie kułem, do dzisiaj nie wiem za co odpowiada który czas a angielski mam na przyzwoitym poziomie.

Dodam że nie mam jakiegoś parcia na czas, chciałbym nauczyć się niemieckiego sam dla siebie, jeśli za rok będę na poziomie B1 to będę mega zadowolony (Jakieś podstawy języka jeszcze kojarze ze szkoły) :)

#niemiecki #niemieckizmirko #naukajezykow #naukaniemieckiego #jezykiobce #rozwojosobisty
  • 4
  • Odpowiedz
nie martw się, ja jestem na C1 i dalej nie zawsze wiem jaka ma być końcówka i dalej nie pamiętam wielu rodzajników :D ale szczerze, jeśli nie zamierzasz zostać ambasadorem w Niemczech to nie musisz się tym jakoś strasznie przejmować. Niemiec i tak będzie podziwiał, że coś umiesz :) a mam za sobą rok nauki w Niemczech i zdany egzamin w Niemczech na B1
  • Odpowiedz
Angielskiego nauczyłem się przez filmy, gry, muzykę i internet i nigdy nie kułem, do dzisiaj nie wiem za co odpowiada który czas a angielski mam na przyzwoitym poziomie.

i za rok będę na poziomie B1 to będę mega zadowolony (Jakieś podstawy języka jeszcze kojarze ze szkoły) :)


@zxzsound: Angielskiego pewnie uczyłeś się całe życie, a na niemiecki B1 chcesz wskoczyć w rok? Powodzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@saviola7: To znaczy fajnie by było, ale czy rok czy dwa to wielkiej różnicy mi nie robi :D Staram się jak najwięcej języka pochłaniać w muzyce, filmach, no i tą godzinke dziennie poświęcać :)
  • Odpowiedz