Wpis z mikrobloga

@thighslapper0 Ja nie narzekam, a przynajmniej się staram bo to, że nie mam kolorowo nie znaczy, że wszystkim innym chce psuć nastrój. Ale to ty dzwonisz, więc czuje potrzebe ochrony części dobrych nietoksycznych chuopów z tagu. Zdaje sobie sprawę, że jak się "nie ogarne" to nic się nie poprawi, ale sam proces "ogarniania się" też nie jest zbyt przyjemny. Osoby tego typu muszą mieć do tego dobry zryw motywacji, bo jak większość
@Ozjasz_Goldberg_Mk_II: "ludzie to prymitywne zwierzęta i lubią gdy ktoś ma gorzej lub tak samo źle" - zwierzęta - tak, ale czy prymitywne? No nie do końca, spójrz jaką mamy cywilizację. Da się zapanować nad żądzami i instynktem, po prostu przegrywom nie chce się nic a nic robić w kierunku poprawy. Żadnego człowieka co znam nie cieszyłaby upadłość drugiego człowieka, bo po co? Przecież świat jest lepszy, kiedy ludziom żyje się lepiej.
@thighslapper0 Cywilizacja rzymska też była rozwinięta a mimo to mieli igrzyska w koloseum gdzie patrzyli na ludzi rozszarpywanych przez zwierzęta w ramach rozrywki. Nie chce się "polepszyć" swojego stanu zazwyczaj po tym jak się osiągnęło kilka porażek próbując i dochodzisz do wniosku, że lepiej nie próbować po na co dodatkowy ból. Czasem lepiej nie brać udziału niż przegrywać. Poza tym skąd wiesz czy to nie jest naturalny stan rzeczy i po prostu
@Ozjasz_Goldberg_Mk_II: ale gdzie tu logika porównywać to co mamy TERAZ, DZIŚ z Rzymem sprzed upadku? Naprawdę, to już lekka kompromitacja, bo powiedz mi - w którym wieku żyjesz? 21 czy któryś p.n.e? Uważasz, że skoro w starożytności mieli igrzyska w koloseum, to przegrywek z tego powodu może sobie bez konsekwencji odprawiać maratony masturbacji? Proszę cię...
"Poza tym skąd wiesz czy to nie jest naturalny stan rzeczy i po prostu do tego
@thighslapper0 Minęło nieco ponad 2000 lat, ludzkość jest od ponad 40k lat, a ziemia 7 miliardów, a ewolucja tak szybko nie działa, więc na poziomie biologii i natury człowieka wiele się zmienić nie mogło. Nie do końca rozumiem twojego tonu, próbujesz mi ubliżyć? Sama nawiązujesz do obrażania kobiet a gdzie niby Cię obraziłem, myślałem, że chcesz prowadzić merytoryczną dyskusję, ale widzę, że bez nadmiernych emocji to ciężko. No i to prawda, że
@Ozjasz_Goldberg_Mk_II: Do niektórych nie dociera nawet jak próbujesz wytłumaczyć jak dla dziecka ;) No to jeszcze raz - jest 21 wiek, nie jesteśmy w Rzymie, nie ma tu kolosem, w cywilizowanym świecie nie wystawia się ludzi na arenie do walk. Halo, dotarło? Ja wiem, że wam ciężko czasem ruszyć te komórki mózgowe, ale chociaż spróbuj. Żadna kobieta w najbardziej nabuzowane hormonami dni PMS nie była nigdy tak emocjonalna jak przegrywki, więc
@thighslapper0:

To jest bez sensu. Bo każdy zdrowy człowiek powinien być pewny siebie. Możesz być brzydki, głupi i zauważać inne fakty na twój temat, które użyte w bezpośrednim rankingu wpłynęłyby na twoją pozycję i raczej każdy z nas zdaje sobie sprawę, że nie jest Einsteinem, nie jest najlepszym pływakiem na świecie itp.

To jednak z punktu widzenia każdej osoby, nawet jeśli obiektywnie popełniasz błędne lub nieoptymalne decyzje to powinieneś popełniać subiektywnie