Wpis z mikrobloga

Ja jusz stary, bo po 30, ale tak się zastanawiam jak se młodzi mają poradzić w tej Polsce.
Kiedyś za moich czasów jak miałeś >120 iq i nie wiedziałeś co robić w życiu to szedłeś se na programistę i 15k wpadało, a cena za metr mieszkania w wawie 12k.
A dzisiejsi młodzi?
Eldorado w IT się skończyło, a cena za metr 20k. Jak Wy se poradzita?
#warszawa #pokolenie #polacy
  • 16
  • Odpowiedz
Kiedyś za moich czasów jak miałeś >120 iq i nie wiedziałeś co robić w życiu to szedłeś se na programistę i 15k wpadało, a cena za metr mieszkania w wawie 12k.


@aczutuse: inna sprawa ze ta sytuacja byla nienaturalna - bo mozna bylo dostac sie po uczeniu na wlasna reke, nie da sie tak pojsc na juniora w lekarza, architekta, prawnika... no i zarobki w IT w porownaniu do sredniej krajowej
  • Odpowiedz
  • 0
nienaturalna - bo mozna bylo dostac sie po uczeniu na wlasna reke, nie da sie tak pojsc na juniora w lekarza, architekta, prawnika.


@DryfWiatrowZachodnich: LOL xD Przecież właśnie lekarz, architekt i prawnik to są sytuacje nienaturalne, bo dostęp do tych zawodów jest regulowany przez państwo jak w komuniźmie.
  • Odpowiedz
Kiedyś nie było takich problemów, wystarczyła dobra żona która dawała wsparcie, i chłop nawet prosty, wybijał się na odpowiedni poziom nawet na prostej robocie.
Dzisiaj? Praktycznie nierealne.
  • Odpowiedz
@aczutuse: jak klepali 8 lat kod na małpę jak pajeety albo kopiuj-wklej że stack overflow i jakieś protezy pomiędzy to siedzą, i nawet mi ich nie żal. U mnie w robocie non stop jest rekrutacja dla programistów na szczeblu junior-mid. Jeśli ja, człowiek od infrastruktury jestem w stanie test rozwiązać dla mida to albo ja jestem wybitny, albo ten test jest prosty. ale obstawiam to drugie. Ale ja tam sob8e coś
  • Odpowiedz