Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#naukaprogramowania #programista15k #programowanie

Mam prawie 2 lata expa jako java backend developer i ostatnio zainteresowałem się leetcode. I jest lipa. Nie umiem tego rozwiązywać. Jakieś proste zadania mi wchodzą, ale nawet te easy często nie potrafię dostrzec zależności czy ciekawego sposobu rozwiązania. Nic mi nie przychodzi do głowy. Zrobiłem dzisiaj 10 zadań, to moje pierwsze 10 w życiu, co zajęło mi pół dnia, z czego 7 nie zrobiłem i musiałem pytać chata gpt o podpowiedzi.

Trochę tego nie rozumiem, bo brałem udział w teście IQ mensy dwa lata temu i wyszło mi 122 punkty, czyli powyżej średniej.

Oglądałem filmy na YT jak ludzie to rozwiązują, żeby nauczyć się sposobu myślenia i jestem pod dużym wrażeniem, jak niektórzy potrafią wpaść na genialne pomysły.

Kwestia doświadczenia, czy to po prostu nie dla mnie?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
Uważasz że w korpo nie ma znaczenia czy użyjesz hashmapy czy listy?


@cordianss: Dobrze napisał. Nie ma to znaczenia. Wyszukiwanie po liście dla dostatecznie małego zbioru będzie nawet szybsze. Jak budujesz coś memory-bound, co zarządza ogromną strukturą danych to też raczej nie użyjesz hashmapy, ale bardziej zaawansowanych struktur, tylko ze takich rzeczy ani nie robi się w javie, ani w korpo-crudziarniach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
, jak myślisz że taki kod będziesz pisał w pracy to cię chyba #!$%@?ło (albo musisz pisać z jakiegoś powodu strasznie zoptymalizowany kod)


@kuite22: @roomcayz gdzie wy #!$%@? pracujecie, że mówicie o leetcode w ten sposób xD. Przecież rozwiązywanie takich zadań ma wiele zalet, m.i. ćwiczysz swój umysł, logiczne i analityczne myślenie, a ty #!$%@?łeś, że to mierzenie #!$%@?ów xDDD. Ty zupełnie nie rozumiesz, co niesie za sobą rozwiązywanie takich zadań
@afuera ??? Z czym mam dyskutować?
Z tym, że znajomość struktur danych i podstawowych algorytmów nie jest konieczna?
Mam udowodnić, że struktura haszujaca może być tysiące razy szybsza od listu?
@dobry-informatyg: nie przesadzałabym, leetcode nie rozwija myślenia logicznego a stricte rozwiązywanie takich zadań. Ja pracuje w korpo projektach jakieś 10 lat i nie miałem okazji nic optymalizować w kontekście użycia hashmapy zamiast listy, stąd moje pytanie. Wciąż uważam, że klepanie algorytmów to przerost formy nad treścią dla 99% devów. Jest to sztuka dla sztuki, potem jeden pacjent z drugim myslą, że sie rozwijają po pracy bo robią takie zadania. Ot moje
@kuite22: oczywiście, że rozwija, to łamigłówka. No to ja pracuję w takim projekcie, gdzie kładziemy nacisk na wydajność i nawet robimy testy pod tym kątem z różnymi implementacjami, także co kraj to obyczaj.

Wciąż uważam, że klepanie algorytmów to przerost formy nad treścią dla 99% devów

skoro tak, to dlaczego te zadania są obecne w faang ale nie tylko, ponieważ firma spoza, również dają je na live codingu. Jeśli to nic
skoro tak, to dlaczego te zadania są obecne w faang ale nie tylko, ponieważ firma spoza, również dają je na live codingu. Jeśli to nic nie sprawdza to po co to robią?


@dobry-informatyg: żeby poudawać że oni też są Google. Żeby poniżyć kandydata i uciąc mu pensję. Im więcej bezsensownych leetode zadań się rozwiąże tym lepszy się jest w rozwiązywaniu zadań leetcode ale nie lepszym programistą.
żeby poudawać że oni też są Google

nie lepszym programistą.


@Boska_Klaudia: no błagam xD. Jeśli to na czym bazuje programowanie, czyli algorytmy i struktury danych nie czyni cię dobrym programistą to niby co?. Nie twierdzę, że to są jedyna cechy dobrego programisty ale tego uczą na studiach, nie tylko w Polsce. Wypierasz fakty.