Wpis z mikrobloga

@Kecq: tak, ale czy ty próbujesz użyć innego przewodu niż skrętka? Jak myślisz, czemu w skrętce przewody są skręcone parami? Żeby śmiesznie się nazywała? Czy może ma to jakieś znaczenie?
  • Odpowiedz
@Kecq: czyli jest to 4-żyłowy kabel kategorii 5, a nie skrętka ethernetowa kategorii 5.
Połącz jak na moim zdjęciu, ale prędkość i zakłócenia odbiorą Ci smak życia.
Edit: prędkość odbierze Ci smak życia. Jest ekran więc nie ma tragedii, ale zgodnie z opisem to

Do wysoce elastycznych, stale giętkich zastosowań w ruchomych częściach maszyn oraz w prowadnicach łańcuchowych w sieci PROFINET (typ C).

Cokolwiek to oznacza
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RopuchYtong nigdzie nie pisałem, że jest to skrętka. Dlatego właśnie spytałem, czy są jakieś różnice jak w skrętce, żeby nie pomieszać kolorów i par, o nie jestem w stanie znaleźć nigdzie diagramu połączeń
  • Odpowiedz
@Kecq: są różnice. Kabel jest skręcony parami, żeby przeciwdziałać zakłóceniom. Jak użyjesz takiego z "prostymi" żyłami, to możesz mieć od groma zakłóceń, więc w rezultacie znacznie ograniczoną przepustowość.
  • Odpowiedz
latego właśnie spytałem, czy są jakieś różnice jak w skrętce, żeby nie pomieszać kolorów i par, o nie jestem w stanie znaleźć nigdzie diagramu połączeń


@Kecq: diagramu połączeń dla takiego kabla nie znajdziesz, bo to nie jest kabel do LAN. Jeśli nie ma w nim skręconych par, to łącz jakkolwiek, byle tak samo z obu stron. Ale jeśli on spełnia wymogi dla Cat.5, to zapewne ma te żyły skręcone w dwie
  • Odpowiedz