Wpis z mikrobloga

Czyściłem dziś komputer, odkurzałem go z kurzu. Gdy skończyłem prace i go włączyłęm do komputer zaczął mi co chwilę generować jakieś niepokojące dźwięki. Słyszę takie jakby "piknięcie" wydobywające się z obudowy. Ktoś może wiedzieć co to jest? O co do licha chodzi? Co kilkanaście sekund jest takie "piii!".

#komputery #informatyka #pytanie #hardware
Bunch - Czyściłem dziś komputer, odkurzałem go z kurzu. Gdy skończyłem prace i go włą...
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@kanarex: Nic nie dopinałem-odpinałem. A komputer zaczyna robić "pik!" co kilkanaście sekund. Spójrz - dodałem do posta ten dźwięk, udało mi się go nagrać.
  • Odpowiedz
  • 1
@kanarex: @kanarex Problem rozwiązany.

Instrukcja od płyty głównej, tam masz kody bledow

Gdzie ja Ci po 15 latach znajdę instrukcję tej płyty teraz....

Zostawiam dla innych szeroki opis problemu i rozwiazanie.

Oto co się wydarzyło...
Czyściłem komputer, niczego nie odpisanałem, używałem odkurzacza i sprężonego powietrza w dezodorancie. Tylko tyle.
Po skończeniu pracy komputer co kilka sekund zaczał wydawać piszczenie. Zostawiłem go w takim stanie.
Po uruchomieniu go kolejnego dnia objawy stały
Bunch - @kanarex: @kanarex  Problem rozwiązany.
 Instrukcja od płyty głównej, tam mas...
  • Odpowiedz
Tylko niech mi ktoś wytłumaczy skąd się pojawiły problemy skoro podczas czyszczenia NICZEGO NIE WYPINAŁEM,


@Bunch: 1 opcja - elektrostatyka - poszła jakaś iskra od odkurzacza / ciebie na płytę główną. Powszechne zjawisko, dlatego serwisanci noszą opaski antystatyczne. 2 opcja - dmuchając sprężonym powietrzem w wentylatory powodujesz indukcję prądu w ich silnikach. W ten sposób można nie tylko przepalić sam wiatrak, ale nawet doprowadzić do zapalenia się podzespołów.

Sprawdź czy nie
  • Odpowiedz