Wpis z mikrobloga

@mBank
Wprowadzenie nowych opłat jest jawną dyskryminacją nas Polaków! Rozważam zmianę banku jednak wcześniej chciałem uzyskać formalną odpowiedź. Państwo informujecie i powołujecie się na rekomendacje KNF. Z wielu opinii prawników te rekomendacje nie należą do źródeł prawa. Podobnie jak inne uchwały organów nadzoru KNF nie są źródłem, ani powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, ani nie są również przepisami o charakterze wewnętrznym, gdyż banki nie są jednostkami organizacyjnie podległymi KNF w rozumieniu art. 93 ustęp 1 Konstytucji. Komisja nadzoru finansowego nie dysponuje żadnymi kompetencjami, żeby w sposób prawnie wiążący, czy to w formie zalecenia ,czy to w formie innego rodzaju jednostronnego rozstrzygnięcia władzy, zobowiązać bank do przestrzegania wskazówek jakie wynikają z wydanych rekomendacji. Zatem w tym przypadku Polacy w tym ja (wieloletni posiadacz konta, jak również inwestujący w różne instrumenty oszczędnościowe czuje się w sposób jawny dyskryminowany na tle narodowości obywateli pochodzenia Ukraińskiego. Zatem proszę o pilną informację gdzie mogę złożyć reklamację? Rozważam również pozew zbiorowy ponieważ kontaktując się ze znajomymi są oburzenie tak samo jak ja ta informacją. Proszę o udzielenie poniższych informacji.
#mbank
  • 2
  • Odpowiedz