Wpis z mikrobloga

More than that, Pope's post points out that writing, packaging, and uploading the Snap to Ubuntu's store results in an app that is "immediately searchable, and available for anyone, almost anywhere to download, install and run it" (emphasis Pope's). There are, he noted, "No humans in the loop."


https://arstechnica.com/information-technology/2024/03/ubuntu-will-manually-review-snap-store-after-crypto-wallet-scams/?comments=1&comments-page=1

Nie mogę się temu nadziwić. Jedną z głównych zalet systemów #linux nad innymi systemami była zawsze dostępność gigantycznego repozytorium pełnego paczek sprawdzonych albo przez twórcę dystrybucji albo/i przez społeczność. Z dużą dozą pewności można było instalować dowolne oprogramowanie z APT'a i spać spokojnie. Wtem nagle Canonical wjeżdża z tym potworkiem: ociężałymi snapami które jak się teraz okazuje funkcjonują w ekosystemie w którym każdy se może wrzucić co chce. No jak tak można (°°

#linux #ubuntu
  • 5
  • Odpowiedz
Nie bylem przeciwnikiem snapa bo byl wygodmy, ale wlasnie snao stracil sens, bo za eggode w zamian za narazanie calego systemu to ja podziekuje.
  • Odpowiedz
Nie mogę się temu nadziwić. Jedną z głównych zalet systemów #linux nad innymi systemami była zawsze dostępność gigantycznego repozytorium pełnego paczek sprawdzonych albo przez twórcę dystrybucji albo/i przez społeczność. Z dużą dozą pewności można było instalować dowolne oprogramowanie z APT'a i spać spokojnie. Wtem nagle Canonical wjeżdża z tym potworkiem: ociężałymi snapami które jak się teraz okazuje funkcjonują w ekosystemie w którym każdy se może wrzucić co chce. No jak tak można
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Nie jestem ani fanem snapa, ani tego drugiego, ani trzeciego, appcośtam, bo robią burdel w sustemie. Odpowoadam na meritum.

Nie mogę się temu nadziwić. Jedną z głównych zalet systemów #linux nad innymi systemami była zawsze dostępność gigantycznego repozytorium pełnego paczek sprawdzonych albo przez twórcę dystrybucji albo/i przez społeczność. Z dużą dozą pewności można było instalować dowolne oprogramowanie z APT'a i spać spokojnie.


Co się dzieje po stronie serwera Canonical to
  • Odpowiedz