Wpis z mikrobloga

@Lambo994:

Natomiast kobiety w nocy są narażone na ataki ze strony mężczyzn, którzy zwykle są dużo silniejsi oraz bardziej agresywni. I jako facet też zdecydowanie wolę, żeby moja dziewczyna mogła wracać po zmroku z inną kobietą

Skoro kobiety są narażone na ataki ze strony mężczyzn, a Ty jesteś mężczyzną... To mam złą wiadomość dla Twojej dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma to jak samozaoranie.
No chyba,
@jarzyn86:

ehh ogólnie kobiety w Warszawie boją się jeździć uberem bo gwałco i nie umieją jeździć. Dlatego ta cena. Nie dlatego, że płeć.

Wynika to z nienawiści do mężczyzn. Każdy mężczyzna, każdy kierowca= potencjalny gwałciciel. Tak myślą twórcy tego typu usług.

Ciebie też tak postrzegają jak coś.
@sildenafil:

Skoro kobiety są narażone na ataki ze strony mężczyzn, a Ty jesteś mężczyzną... To mam złą wiadomość dla Twojej dziewczyny ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma to jak samozaoranie.


No bo są xD W tego typu aplikacjach 80% kierowców stanowią chłopy z krajów trzeciego świata z lewym prawem jazdy i właściwie z lewym czymkolwiek, z którymi mi dość nieprzyjemnie się często jedzie, a co dopiero kobiecie
@JanuszKarierowicz No ale co będziesz tłumaczył naczelnemu przegrywowi tego portalu. On jest biedny, jego "dyskryminujom" xD

Nieważne, że większość kierowców tych appek to jak napisałeś Abdul albo Sasza z lewym prawem jazdy, często z kryminalną przeszłością. W imię jakiejś #!$%@? równości zdaniem debila masz wysłać swoją kobietę samą o 1 w nocy z takim elementem, żeby piwniczak nie czuł się w swojej chorej głowie dyskryminowany. Już lecę i się do niego dostosowuję
@Feministka2000 co ty chłopie #!$%@?, nie umiesz przeczytać co jest na obrazku i wymyślasz jakieś teorie, "5min away" czyli najbliższy kierowca jest w odległości 5min, "14min away" czyli najbliższa kobieta kierowca jest w odległości 14min. Skąd ty wziąłeś to 30min?
Jeszcze piszesz że na mężczyzn czeka się MAX 5min, ale na kobiety już nie max 30min tylko "po 30min".
@omgemil: sam jesteś mężczyzną, więc dziwi mnie Twoja hipokryzja, że siebie nie uważasz za zagrożenie dla kobiet. Ty nie jesteś potencjalnym gwałcicielem, ale kierowcy ubera już tak?

Sodówa do głowy uderzyła widzę.
@JanuszKarierowicz: @Lambo994: ja tylko pytam dlaczego Wy w sobie nie widzicie zagrożenia dla kobiet skoro też jesteście mężczyznami.

Lub inaczej: dlaczego nie widzicie, że jako mężczyzni jesteście postrzegani jako potencjalni gwałciciele? I czy jest jakiś punkt w którym zaczęłoby wam to przeszkadzać? Podobał wam się pomysł wprowadzenia godziny policyjnej dla mężczyzn (zakaz wychodzenia z domu po 20:00 dla wszystkich mężczyzn, aby kobiety mogły czuć się wieczorem bezpiecznie)? Gdzie leży granica
@sildenafil: XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
JAki ty jesteś głupi to niepojęte. Ty wiesz że uber oblicza cenę na podstawie liczby dostępnych kierowców vs zapotrzebowanie klientów na transport w danej chwili. Działą to tak że jak w danej chwili jest więcej chętnych niż kierowców w danej kategorii, cena rośnie, w przeciwnym wypadku, gdy ilość kierowców lub w tym wypadku kierowczyń w stosunku do zapotrzebowania klientów to maleje.

Ergo uber pokazuje że nie ma zapotrzebowania na
@grubson234567: wiem, że ceny są zmienne ale w tym konkretnym przypadku mężczyzna zapłaci 2,5 razy więcej niż kobieta za przejazd na tej samej trasie.

I tak - sama usługa tylko dla kobiet jest dyskryminacją i seksizmem, bo powodem tej usługi jest oskarżenie wszystkich kierowców płci męskiej o bycie potencjalnym gwałcicielem
@sildenafil: Bo z opcji Uber dla kobiet mogą korzystać tylko kobiety, chodzi o bezpieczeństwo i nie dziwię się, że coś takiego powstało bo jeżdziłem na taxi i wiem/słyszałem różne historie. Ale akurat w momencie robienia tego screena był bardzo duży popyt na wszystkie opcje oprócz tej dla kobiet więc ceny tamtych przejazdów mocno wzrosły ale gwarantuję ci, że chyba w 80% przypadków to Uber dla kobiet jest droższy, wiem z własnego
@sildenafil:

no to prawda, nie wiem czemu kobieta może przejechać taksówką ten sam odcinek blisko 30 zł taniej. Nie wiem dlaczego mężczyzna nie może też zapłacić takiej ceny.


Ale chłopie, posprawdzaj sobie parę dni z rzędu, o różnych porach, cena której usługi jest droższa w zdecydowanej większości przypadków - czy Ubera dla kobiet czy zwykłego Ubera. Tak jak ci @CeasingDig40K pisze - zdecydowanie częściej za Uber Women trzeba zapłacić więcej. No
@sildenafil:
Bzdury, wszystko zależy od zniżek i dostępności, te platformy dynamicznie zmieniają ceny do sytuacji. Ja mam w Bolcie tak, że kobiety aktualnie mają drożej o 10% i muszą 6min dłużej czekać. W Uberze mają drożej o 7% i 3min dłuższe oczekiwanie.
@CeasingDig40K:

Bo z opcji Uber dla kobiet mogą korzystać tylko kobiety, chodzi o bezpieczeństwo

Rozumiem, że chodzi o bezpieczeństwo przed mężczyznami? Czy niebezpieczeństwo dla kobiet stanowią wszyscy mężczyźni (Ty też) czy uwzieliście się tylko na chłopaków pracujących jako kierowcy ubera i chcecie z nich zrobić nieustających predatorów?