Wpis z mikrobloga

na jakie realne zarobki można liczyć w przeciętnej miejscowości w starych ddrach, ale nie chodzi mi o miasta typu Drezno czy Lipsk czy tylko wiecie, takie Niemcy powiatowe blisko polskiej granicy, bo coś czuję, że bardzo dużo bajkopisarzy mnie robi w #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja #niemcy
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@dsomgi00: no to ja nie wiem gdzie ta bieda albo po prostu wygląda inaczej niż w Polsce. Przejeżdżam tamtymi okolicami wracając do chaty i te wioski nie wyglądają jakoś mega źle, a niektóre nawet bardzo urokliwe są

Nie ma pracy bo Polacy wszystko obstawiają czy po prostu nie opłaca się bo życie na socjalu lepsze?

Pracuje w Lipsku, gadam z ludźmi z Polski pracującymi przy granicy i przynajmniej z opowieści, zarobki
  • Odpowiedz
@DiorSauvage Bo to, jak sam nazwałeś, inna bieda :-)

Miasteczka, wioski, są odpicowane za ciężkie pieniądze zachodnich sąsiadów z BRD, przez pompowany latami Solidaritätzuschlag, którego już nie było jak wykorzystywać, to malowało się trawniki na zielono xD

Sęk w tym, że wszystko, albo część rzeczy, która w w tak sztuczny sposób próbuje wyrównać ekonomiczne różnice w landach wschodnich i zachodnich, musiała spełznąć na niczym.

Mamy teraz piękne miasteczka i wioski w DDR
  • Odpowiedz