Wpis z mikrobloga

@FunkyMonkey: niestety, pokolenie pamiętające czasy komuny, ma inną mentalność, która nie przystaje do dzisiejszych czasów. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich. Ja szanuję swoich dziadków, ale tematy światopoglądowe czy polityczne najlepiej omijać szerokim łukiem. Jak ostatnim razem coś wspomniałem o galopujących cenach mieszkań, to babcia powiedziała, że mam się nie martwić, bo na pewno jeszcze coś dadzą. Nie jestem pewien kto i co mi da, nie dopytywałem, wierzę jednak, że babcia miała
@konradpra Mylisz lata i daty xD Między 1996, a 2000 jest ogromna przepaść.
20k w 1994r to bylo kupa kasy. Mało tego, jeszcze były stare zł, a to było 200 000 000zl xD

Ziemia w latach 90 do drogich nie należała i to nawet w wielkich miastach!
Więc sam się nie zesraj pisząc bzdury ( ͡º ͜ʖ͡º)
@FunkyMonkey: a tak z ręką na sercu chciałbyś żyć w tamtych czasach? Łazić w jakiś silikonowych kurtkach i stać w kolejkach do tych rzeczy które były? Już nie biadolcie że w wieku 30 lat należy się wam na własność mieszkanie, poumierają wam dziadki czy rodzice to może se tego upragnionego z wielkiej płyty mieszkania doczekacie.
@FunkyMonkey: i słusznie, bo wnuczkowi się wydaje że 50 tysięcy w latach 90-tych to było tak samo dostępne jak dzisiaj, a nie że na miesiąc miałeś 500 zł, o ile w ogóle miałeś pracę.

@szynszyla2018: bo teraz jest łatwiej, kredytujesz się na wiele lat, ale stopy procentowe są niższe niż w najntisach, kredyt łatwiej dostępny, a praca i zatrudnienie pewniejsze.
Jestem ciekawy czy ktoś kiedyś się pochyli nad tym i powie:

Jak to jest, że osoby, które za komuny głównie podpierały ściany, kopały i zakopywało jedną dziurę i zarabiały za to 20$ na miesiąc dzisiaj mają emerytury po 3k pln


@analboss: no właśnie jest to jakoś dla mnie niepojęte
@FunkyMonkey: Fajny mem, taki pod tezę. A towarzystwo sie pod nim włączyło i potakuje.

W podobny sposób i zgodnie z prawdą mogę napisać na jakims memie, że jeden metr kwadratowy na początku lat dziewięćdziesiatych kosztował kilka milionów złotych (od 1 do 8 milionów za metr), i z czym wy młodzi do ludzi, z tymi kilkoma tysiącami za metr?

To nie pieniądz powinien byc porównywany bo była inna jego wartość. Lepszą, choc
tak. w latach 90-tych mogli wykupować mieszkania od 5 do 30 tys zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) mimo, że wtedy minmalna krajowa na łape to była jakieś 500zł. Ale dało się normalnie już wtedy zarobić po 2-3k