Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dziwny problem techniczny na swoim MacBook Air (Monterrey 12.7.4), może ktoś będzie wiedział o co chodzi

Mianowicie w pewnym momencie przestały mi działać niektóre domeny w przeglądarce jak również domena apple.com i iCloud. Główkowałem i googlowałem długo szukając rozwiązania, DNS itd. w porządku, na nowo zainstalowałem system operacyjny, co nic nie dało.

Nie chciałem wymazywać dysku z tak błahego powodu i zacząłem się dłużej zastanawiać, czy być może coś jest nie tak z serwerami. Uświadomiłem sobie, że nie działały tylko domeny bez końcówki ".pl"

Odpaliłem więc VPN i po przełączeniu się na Niemcy wszystko wróciło do eleganckiego działania (również domeny .pl). Niby problem funkcjonalny rozwiązany, ale wciąż zastanawiam się, co mogło spowodować problem w pierwszej kolejności i jak przywrócić sobie normalne funkcjonowanie laptopa bez przymusu używania VPN.

Dodam, że w ostatnim czasie nie ściągałem żadnych nowych programów, apek etc.. Problem przyszedł z dnia na dzień.

#macos #macbook #apple #komputery #laptopy #programista15k #pytanie #pytaniedoeksperta #vpn
  • 2
  • Odpowiedz