Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem samotnym facetem lvl 30 i chciałbym w końcu kupić jakieś własne mieszkanie. Cały czas jednak słyszy się o tym, że politycy chcą nas wplątać w wojnę. Zakładając jakiś czarny scenariusz, że tak się stanie to moje pytanie jest - co się dzieje jak mam kredyt hipoteczny a zostanę zmobilizowany do wojska? Banki w przypadku wojny jakoś zawieszają takie rzeczy czy z automatu jestem udupiony podwójnie, bo nie dość, że idę na wojnę na walczyć za to państwo z kartonu, to jeszcze stracę mieszkanie przez nie płacenie kredytu?

#polska #wojna #nieruchomosci #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
  • Odpowiedz
Banki w przypadku wojny jakoś zawieszają takie rzeczy czy z automatu jestem udupiony podwójnie, bo nie dość, że idę na wojnę na walczyć za to państwo z kartonu, to jeszcze stracę mieszkanie przez nie płacenie kredytu?


@mirko_anonim: w Rosji jest ustawa, która zawiesza raty( kredytu hipotecznego, gotówkowego itp. ) + oczywiście dużo więcej płacą niż normalnie, więc możesz spłacać i nadpłacać żołdem. Dlatego mają chętnych na zaryzykowanie swoim życiem.
  • Odpowiedz
czy nasz batustan zapłaci mi więcej niż 25k na FV za walkę z orkami? No nie sądzę, dlatego w momencie najazdu szybka wypłata gotówki, trochę ubrań i heja przez góry na południe ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@2-aminopirydyna: to nie takie proste jest. Natomiast na Ukrainie czy Rosji są to zarobki 2x -3x średnia krajowa. U nas tez byś pewnie dostawał w okolicy 2x średnich krajowych ( 20k
  • Odpowiedz
Z dobrymi skillsami w konkuter


@2-aminopirydyna: jak jesteś dobry w te skille to byś oprogramowywał drony i inne ważne rzeczy na wojnie. Dostawałbyś jeszcze lepszy hajs niż tą jałmużnę 25k. Natomiast jak robisz CRUD to nie bardzo :)
  • Odpowiedz
Czemu na południe


@ChickenDriver2: bo do Rumunii ucieka, tam zostanie internowany #pdk

Prezydent RP Ignacy Mościcki, Naczelny Wódz Edward Śmigły-Rydz i premier RP Felicjan Sławoj Składkowski wraz z rządem przekroczyli w późnych godzinach wieczornych granicę z Rumunią, gdzie zostali internowani.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: naprawdę tak ludzie przejmują się wojną, że aż tak analizują przez to nawet zakup mieszkania? Ja jakbym miał warunki to bym kupował, a jak wojna wybuchnie to i tak już nie będziemy mieli na nic większego wpływu.
  • Odpowiedz
A co? Wolisz by zaatakował? Wolisz iść ginąć za nie swoje interesy? Politycy i tak mają Cię w dupie, a po wojnie nikt o Tobie nawet nie wspomni.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dwie rzeczy, które niż potencjalna wojna, z neo-zssr powinny siedzieć w głowie to, praca, czy masz ją pewną?, czy nie ma ryzyka jakiś redukcji w zakładzie pracy itd?, a druga-stan zdrowia, czy nagle się nie pogorszy, pójdziesz na 1/2 etatu robić czy coś, bo więcej lekarz zabroni itd. Tym się martw, a gadką, że rakieta przeleciała 30 sekund nad Polską i zawróciła, bo ryzyko tej wojny takie jak złapanie hiv,
  • Odpowiedz
@Sylwiusz89: No właśnie z tego co czytałem to wszystkie lotniska na ukrainie 2 dni przed inwazją były pełne, poza tym większość została zniszczona na początku wojny, trochę ryzykowne miejsce.
W tym czasie na samym początku jak nie było jeszcze ustaw wojennych zakazujących wyjazdu facetom to bez problemu można było wyjechać samochodem (ale niektóre drogi były zakorkowane).
  • Odpowiedz