Wpis z mikrobloga

@planarize Jak miałbym się przywalić do Sutryka i jego polityki drogowej to bym wymienił fatalną synchronizację cykli świateł, nasranie progów niezgodnie z przepisami (w ciągach DK I DW, czy zbyt blisko przejść lub skrzyżowań czy dopuszczanie progów nie spełniających normy), realizację inwestycji w wersji minimum co by tylko odhaczyć, że zrobione. Po ostatniej zimie nie ma dobrego włodarza w żadnym mieście bo wszędzie wywaliło dziur po zimie. Normalna sytuacja jak masz kilkadziesiąt
  • Odpowiedz
  • 2
@Viking-: Z całością zarzutów się zgadzam. Co do jakości dróg, to ja patrzę na całokształt, a nie tylko ostatnią zimę. Przez 5 lat rządów Sutryka nie wymieniono nawierzchni na zasadniczo żadnej ulicy, poza tymi, które były budowane zupełnie nowe przy okazji linii tramwajowych. Nawet tam gdzie były wymieniane torowiska i koszt nowego asfaltu byłby paroma procentami inwestycji, to Sutryk miał wywalone na kierowców i wycinał tylko minimalny obręb wokół torowiska, zostawiając
  • Odpowiedz
@planarize: jak byłem u was 20 lat temu to też drogi jak po wojnie. Czyli nic się nie zmieniło. Wiem, że rządzący się zmienił ale czy jest z innej opcji politycznej niż ten poprzedni z tego co wiem nie. Więc jak sobie wybieracie to tak macie.
  • Odpowiedz
@planarize No to fakt. Kielbasy wyborczej narzucał, ale też nie do końca jego wina (sam jestem w szoku, że to napisałem). Pomijając PIT 0%, który obciął wpływy do kasy miasta to jeszcze uznaniowe przydzielanie pieniędzy z budżetu, co ujawnił ostatnio NIK i straty miast idące w setki milionów. Inna jeszcze kwestia, że nawet jak by łysy miał magiczny mieszek z kasą to gdyby w swojej kadencji spełnił choć połowę swoich obietnic to
  • Odpowiedz
  • 5
@Viking-: wiadomo, że mógł mieć nieco mniejszy budżet, ale nie w tym rzecz. Na ścieżki rowerowe, inwestycje tramwajowe, progi zwalniające budżet zawsze znalazł, za to potrzeby kierowców zlał ciepłym moczem. To kwestia wyboru, on chciał rzucać kłody pod nogi kierowcom. Mógł rozłożyć środki bardziej proporcjonalnie, ale celowo tego nie zrobił.
  • Odpowiedz