Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pracuje ktoś tutaj jako monter kadłubów okrętowych /spawacz lub w pokrewnej branzy? Mam propozycję przyuczenia w stoczni w Gdańsku. Wynagrodzenie niecałe 5k na rękę .Warto według was się przeprowadzać? Obecnie jestem bez żadnego konkretnego zawodu i pracuje na zwykłej produkcji. Szukam jakiegoś kierunku w życiu w którym mógłbym iść.
#pytanie #pracbaza #pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #praca #gdansk #trojmiasto #stocznia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
  • Odpowiedz
@mirko_anonim W stoczni rok albo dwa i potem #!$%@?ć zagranicę. Szybko się ciało zużywa w takiej robocie.
Ale jak się wyrobisz z czasem to płacą nawet 70-80zl/h na DG. Zrobisz 240h i jesteś zarobiony.
  • Odpowiedz
Wątpię żebyś znalazł tak niszowego specjalistę na wykopie. Ja się nie znam ale się wypowiem, że skoro nie masz żadnego fachu w ręku a tu masz możliwość zdobycia specjalizacji to wg. mnie spoko opcja, ale to już sam musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz czy nie bo robota pewnie nie dla każdego.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Znałem chłopaka, co tam pierwsze szlify zdobywał. Uczą podobno fajnie i mozna coś z tej nauki wynieść. Pytanie, ile masz lat i jaki dystans do przeprowadzki.Dodatkowym atutem w tej konkretnej ofercie jest to, że masz w papierach doświadczenie stoczniowe, a to otworzy Ci wiele drzwi. Jak jesteś młody, to potraktuj to jako przygodę i idź w świat. Ostrzegam tylko, że pierwsze około 2 lata to będzie bardzo wymagający okres.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: warto warto, mój dobry kumpel też tak zaczynał, obecnie pracuje w Norwegii system 2/3 dwa tygodnie tam / 3 w domu, narzeka jedynie że korona norweska nisko stoi i przywozi do domu 13-14, zamiast 16-17 tys PLN.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim warto, szukaj drogi do specjalizacji w spawaniu, jak pisal kolega wyżej rok/dwa ogarniesz expa i ladne zarobki w norwegii na wyciagniecie reki, ale maks 15 lat tak popracujesz
  • Odpowiedz
też tak zaczynał, obecnie pracuje w Norwegii system 2/3 dwa tygodnie tam / 3 w domu, narzeka jedynie że korona norweska nisko stoi i przywozi do domu 13-14, zamiast 16-17 tys PLN.


@macvir: potwierdzam - po kilku latach jak jest się już dobrym w tym co robi, to Norwegia stoi otworem. Szwagier też robi w Norwegii i to jak wyżej to prawda.

Na samej stoczni w Polsce raczej nie chcesz się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Jedna z nielicznych prac, która jest #!$%@? ciężka, ale faktycznie kasa z tego jest dobra. Teść tak pracuje, całe dnie w jakiś ciasnych przejściach ustawiony w dziwnych pozycjach. No ale jak zdrowie masz to idź chłopie, na zachodzie kasa jest naprawdę dobra, chociaż no życie takie se wyjazdowe, ale jak zarobisz przez kilka lat i odłożysz to naprawdę masz opcje. Idź i się nie oglądaj.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Trochę kołchoz. Pół roku temu gość do mnie do firmy przyszedł po 15 latach w Stoczni Gdańskiej i mówi, że tam jednak praca wykańcza i widać to po ludziach. Dał sobie dasz do 50tki na odejście i tak też zrobił, z perspektywy czasu jest bardzo zadowolony.
  • Odpowiedz