Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie zakupu działki pod budowę domu - warto dla pewności wziąć geologa, żeby zrobił badanie gruntu?

Z jednej strony moja działka otoczona jest domami, co znaczy, że da się tam budować, ale co jeśli akurat z tą działką jest coś nie tak?

#budownictwo #budowadomu
  • 8
@bohlen: Warto wziąć geologa jak najbardziej nawet tylko do zrobienia jednego odwiertu w miejscu planowanego budynku, będziesz wtedy wiedział czy nie ma jakiejś miny albo czegoś co zwiększy ci koszty.
@bohlen: to jest troche na zasadzie, ze masz ~0.05% szansy, ze trafisz na lipny grunt nawet jak masz blisko inne domy (zakopane smieci, czop torfowiska, zakopany staw). 1200 zl to nie majatek, ale z drugiej strony prawie na kazdym etapie budowy domu mozna dmuchac na zimne i wtedy juz ladna kwota sie zbiera.

Robilem badania geotechniczne, a mam domy z kazdej strony dzialki. Geotechnik powiedzial mi wprost, ze badanie w moim
  • 0
@hszan: własnie nie myślałbym o tym, ale właściciel działku coś przebąkiwał, że w którymś miejscu dawno temu był wysypany piach i może będę musiał budować się trochę z innej strony ( ͡º ͜ʖ͡º)

więc może jednak warto ;)
@bohlen: sąsiedztwo domów nic nie mówi, zawsze mogła być na Twojej działce dziura z której ktoś zrobił śmietnisko, a potem przed sprzedażą przysypał warstwą ziemi