Wpis z mikrobloga

Ktoś się mocno jebnął w łeb. Z Kozienalii zrobili festiwal z płatnymi biletami, oczywiście bez mowy o jakiś zniżkach dla studenciaków uczelni organizatorów. To jest odpowiedź na fatalną organizację w zeszłym roku? Znowu mamy browar perła gdzie wejdzie 2-3 tysiące osób (rok temu w większości to byli mieszkańcy i maturzyści xd), gdzie sam #umcs ma 18 tysięcy studenciaków, a to organizują wspólnie uczelnie Lubelskie. Dla mieszkańców też świetna sprawa bo patrząc po zeszłym roku centrum miasta zostanie całkowicie sparaliżowane. Żenada. Już nie wspominając o tym że kompletnie zatracono tradycje tego co było wcześniej, ilości eventów, aktywności, konkursów itp. W prawdzie organizatorzy zapowiadają konkursy, ale będzie jak w zeszłym roku- napisz komentarz pod postem a my naszym znajomym damy karnet na piwo. Dni kultury studenckiej, bez kultury.

przypomnijmy sobie jak to wyglądało w 2019 roku, ostatnim normalnym przed tym jak betonom na uczelniach nie poprzestawiało się w głowie- same Kozienalia czyli impreza medyka i UMCS trwały 4 dni. Były wydarzenia towarzyszące- przegląd muzyki alternatywnej, rozgrywki sportowe, maraton filmowy, festiwal nauki, planszówki, kalambury, podchody itp... W dalszym ciągu mówimy o imprezie tylko dwóch uczelni XD
Już nie wspominając że na scenach było więcej artystów, i dodatkowo jakieś ciekawe postaci typu Naukowy Bełkot, Urbex History, jakieś stand-upy itp (dam w komentarzu zdjęcie jak to wyglądało w 2019)
Tutaj macie jeszcze istniejącą stronkę kozienaliów: http://www.kozienalia.pl
Ciekawiej się robi jak połączymy wszystkie imprezy w 2019 roku i zobaczymy ile tego było: https://kurierlubelski.pl/juwenalia-2019-w-lublinie-kozienalia-i-medykalia-feliniada-i-wseiada-sprawdz-program-studenckich-imprez/ar/c13-14048097
Łącznie na scenach w ciągu kilku dni (imprezy trwały jakieś 9 dni, a nie 3 jak teraz, i to w majówkę) wystąpiło aż 49 zespołów/artystów/stand uperów/youtuberów. Teraz ile nam zaproponują? na 3 dni 12 maks?

Nie wiem ile studenciaków to czyta, a ilu kandydatów na studenciaków, ale powiem wam jedno: nie wierzcie że Lublin to miasto studentów. Może i kiedyś takim było, dzisiaj jest to po prostu drogie miasto, ze średnimi mocno uczelniami (może poza #pollub) i brakiem jakichkolwiek perspektyw rozwoju. Jak macie do wyboru Kraków, Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław, cokolwiek- to idźcie tam. A jak nie pójdziecie to tylko zobaczycie ile osób po pierwszym stopniu stąd ucieka do lepszych miejsc.

#lublin #studia #studbaza #matura #kul #juwenalia #zalesie #polska
michalxd21 - Ktoś się mocno jebnął w łeb. Z Kozienalii zrobili festiwal z płatnymi bi...

źródło: obraz_2024-03-26_185134061

Pobierz
  • 16
@michalxd21: to jest dramat jak teraz umiera kultura studencka, jak przyszedł covid to wszyscy siedli w domach na tych zdalnych i zdziczeli, miasto studenckie gdzie 10 lat temu to był miesiąc imprez, integracji wspólnej i różnych wydarzeń w różnych miejscach, a teraz jedna czy dwie imprezy na #!$%@? terenie perły gdzie jest miejsce dla garstki ludzi, oczywiście rok temu tak jak napisałeś, w większości nie studenci xD na miasto jak pójdziesz
@michalxd21: w ogóle rok temu ludzie na kult czekali pod tą bramą 2h żeby wbić, a jak się poszło od strony tych terenów zielonych i rzeki, to scena była zwrócona akurat tam i elegancko było słychać, masa ludzi, każdy ze swoim prowiantem xD
@siodemkaxx: też tam byłem bo po 2h stania na Bernardyńskiej ogarnąłem że chyba nie wejdę do środka co się później potwierdziło xd
Oczywiście impreza duża i wejście tylko jedno, bo po co więcej (ciekawe jak tam bhp w razie ewakuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Terenik elegancki tylko po #!$%@? na tej siatce była ta płachta by nie było kompletnie nic widać? Potraktowali to jak jakiś Opener
@siodemkaxx: A jeszcze odnosząc się do tej kultury to najbardziej mnie boli. Chętnie bym poszedł tych chłopaków od Urbexów posłuchać, Naukowego Bełkota, pograł w planszówki, podchody czy na pewno bym się wybrał na maraton filmowy (jeśli by dobrali eleganckie filmy, a nie jakieś gówna typu 365 dni). Dzisiaj rzucą parę koncertów, piwo i masz studencie, baw się. Aż mi się przypomniało jak uczelnie się do lip dubów nominowały. Tu np. UMCS:
Oczywiście impreza duża i wejście tylko jedno, bo po co więcej (ciekawe jak tam bhp w razie ewakuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) )


@michalxd21: też mnie zastanawia jak oni w ogóle pozwolenie dostali, chociaż teoretycznie od tej strony łąki to mogli teoretycznie otworzyc do wyjścia te płotki i elo, bo w pewnym momencie ludzie #!$%@? jeden płotek i sobie weszło kilkadziesiąt osób xD
,

Terenik elegancki tylko
Wtedy te uczelnie żyły, było kolorowo, studenciaki miały zwariowane pomysły i się nie nudziły. Dzisiaj? Tragedia, wszystkie historie o życiu studenckim to już jedynie legendy.


@michalxd21: teraz chyba jedyną aktywnością jest uczelnia i tiktok, dziwne pokolenie z tego wyrośnie coś czuję
@michalxd21: akurat myślę że ostatnie lata kozienalia/juwenalia itd są bardziej studenckie niż kiedykolwiek tzn. napisanie do pierwszego lepszego zespołu i cyk czas na CSa. A że ostatnim pokoleniom już nic nie opłaca się robić to jeszcze bilety zaczęli sprzedawać
A na końcu pomarudzą w internecie a i tak kupią bilety.
Ostatnie generacje w pigułce ( ͡° ͜ʖ ͡°)