Wpis z mikrobloga

można mieć zajebista pizze we włoskiej knajpie


@yungdupa: spora grupa ludzi nie lubi tych cienkich włoskich piccek, właśnie takie starsze towarzystwo jak zaobserwowałem w pracy, chyba przyzwyczaili się do takich gruchy ciast z masą sera, wręcz śmieszkują, ze mnie, że zamawiam włoskie piccki z rukolą dla dziewczynek. Dla nich pizza hut to złoto, a ja tam nie lubię xD czasem załapie się na jeden kawałek to mam dość takiej pizzy na
Dla tego od jakichś 8 lat nie zamówiłem żadnej pizzy


@bary94pl: Wow, podziwiam. Ja przez 8 lat pewnie nie miałem weekendu, że nie zamówiłem pizzy xD a sam robiłem z 5 razy i zawsze był to armagedon w kuchni i średnia pizza. Ale ja ogólnie z każdym takim gotowaniem tak mam xd nawet jak ugotuje to potem to stoi, a ja zamawiam xd
@Vadzior: już nawet nie chodzi o ciasto, bo lubię zarówno cienkie jak i grube, ale o samą jakość składników w sieciówkach i o tym jaka to jest masówka xdddd mam koło siebie stopiątkę, koło uczelni mam dagrasso i wiem jakie to badziewie
@yungdupa: O tak, 105 to tragedia xD Factory jeszcze większa. A biesiadowo to już wgl. A dagrasso to jadłem z 20 lat temu codziennie xD mam sentyment ale tego też nie jadłem już parę lat, nikt nie zamawia
Ale pizza hut i 105 to u mnie w pracy biorą bardzo często, ale tak jak pisałem głównie starsze osoby
Wszystko zajmuje mi lekko ponad godzinę razem z wypiekiem,


@bary94pl: no jak ciasto ci rośnie godzine to musi być super smaczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) 50g drożdzy dajesz ?
@piekuo: Spokojnie, na pizzy trochę przez te 8 lat się zdążyłem poznać. I na początku faktycznie szło całe opakowanie drożdży i ciasto wyrastało maks. pół godziny xD
Obecnie to ciasto robię dzień wcześniej. Roboty tyle co wsypuję składniki do maszyny, i samo się wyrabia przez jakieś pół godziny, i potem leżakuje w lodówce przez noc, więc tego nie wliczam stricte jako czas robienia pizzy, bo to się robi samo.