Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jestem programistą na bezrobociu, ale nie chcę już pracować w tej branży. Sama wizja udziału w rozmowach kwalifikacyjnych sprawia, że chce mi się rzygać (a nie ma tych rozmów jakoś dużo...). Nie lubię tego. Potrzebuję więcej kontaktu z ludźmi zamiast ciągłego siedzenia przed komputerem. Jednak problem polega na tym, że nie mam kompletnie żadnego pomysłu co ze sobą zrobić. Mam analityczny umysł, 5 lat doświadczenia w IT, wcześniej grafika komputerowa, brak formalnego wykształcenia. Jakie inne branże mogą być zainteresowane kimś po IT? Poszedłbym na Ubera, ale mam małe doświadczenie za kierownicą... Może coś fizycznego, ale w czym byłaby szansa na rozwój? Nie wiem co robić... Z jednej strony jestem niegłupi, szybko się uczę i mam wrażenie, że w wielu miejscach bym sobie poradził, ale skąd potencjalny pracodawca miałby o tym wiedzieć skoro na podstawie CV stwierdza, że nie pasuję na dane stanowisko. Nie pasuję do tego rynku pracy...

#programowanie #programista15k #it #pracait #pracbaza #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Kiedyś gościu montował mi router i czekaliśmy na update softu, troche pogadałem i opowiadał że kiedyś pracował jako programista ale ta praca nie była dla niego ciągle wypalony etc, zaczął pracować w sieciach komputerowych i jeździ se po swoim mieście montując internet, gada z ludźmi coś tam dotyka branży a i pieniądz dla specjalisty jest okej (nie jest to programista 15k wiadomo)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Mam ten Sam problem. Stricte Jako dev juz 6 rok, i coraz mniejsza motywacja, i coraz bardziej zaczyna się to robić męczące. Nawet jakbym jeździł do biura to nie ma z kim tam pogadać za bardzo.
Moja pierwsza robota była na helpdesku to było to przyjemne, z każdym się znało każdemu w jakiś problemach się pomagało, czy nawet zajęło siecią infrastrukturą itp. Ale niezbyt dobrze płatną robotą to jest.
Największy
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: O kurczę mam dokładnie ten sam problem, też jakby straciłem chęć do obecnej pracy i nie za bardzo wiem co robić dalej, nawet ostatnio taki temat założyłem żeby może coś podpytać o tą rzecz
https://wykop.pl/wpis/75427583/co-byscie-powiedzieli-ze-z-takich-zawodow-jest-obe
A aktualnie od pracy odrzuca Cię co, patologia z tym związana? W sensie ze dobrze było tak jak było w 2016 że nie było się trzeba konfrontować z innymi i rywalizować czy o co chodzi?
  • Odpowiedz
ale skąd potencjalny pracodawca miałby o tym wiedzieć skoro na podstawie CV stwierdza, że nie pasuję na dane stanowisko.


@mirko_anonim: niestety - ludzie się przekonają o tym dopiero jak będzie za późno że ciebie potrzebowali
  • Odpowiedz
Potrzebuję więcej kontaktu z ludźmi zamiast ciągłego siedzenia przed komputerem.


@mirko_anonim: ale co to znaczy? idź na analityka albo helpdesk to będziesz miał kontakt

możesz też być specem co jeździ po firmach i coś tam im na miejscu instaluje, albo testuje

dziwne takie wymyślanie, niepoważne trochę - 5 lat tym się zajmujesz i nagle wiesz że tego nie chcesz, ale w sumie nie wiesz co chcesz xd

a masz Ty jakieś
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): > A aktualnie od pracy odrzuca Cię co, patologia z tym związana? W sensie ze dobrze było tak jak było w 2016 że nie było się trzeba konfrontować z innymi i rywalizować czy o co chodzi?
@interpenetrate: Nie. Już jak przechodziłem do tej branży miałem taką intuicję, że bycie programistą może mnie w przyszłości nudzić. Raz to monotonia, bo kilka godzin dziennie programujesz lub siedzisz na
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): > dziwne takie wymyślanie, niepoważne trochę - 5 lat tym się zajmujesz i nagle wiesz że tego nie chcesz, ale w sumie nie wiesz co chcesz xd

@Dietetyq: A co to jest 5 lat, jeżeli w tym czasie 2-3 razy zmieniasz pracodawcę w poszukiwaniu lepszego środowiska pracy (projekty, technologie, kultura organizacji)? Po 12 latach - zgodziłbym się, ale 5 lat to chyba jednak nie tak dużo.
  • Odpowiedz
Równie dobrze możesz powiedzieć górnikowi, że słońca może sobie zażyć po szychcie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale ludzie jednak pod różnymi względami się od siebie różnią i tak jak nie każdy będzie miał predyspozycje do bycia górnikiem, tak nie każdy się sprawdzi w pracy biurowej (nawet za dobre pieniądze).


@mirko_anonim: moze wy mi wąski jeszzecze powiecie, ze zostajecie holearzem pod lebo ? ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Widzę jednak, że wciąż pokutuje przekonanie, że nie można narzekać na pracę w IT, bo to jak Pana Boga za nogi złapać. No bo przecież zdalnie, za dobre pieniądze, bez wysiłku fizycznego - no każdy by o czymś taki marzył, ale to chyba tak prosto nie działa. Nie wiem skąd tyle negatywnych komentarzy w kierunku osób, które dostrzegają to, że nie pasują i szukają jakiegoś wyjścia.


@mirko_anonim: naczy dla mnie to
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jak masz dobra gadke to zastanow sie nad byciem handlowcem od software'u czyli account manager /key account manager/ business development manager. Firmy w ktorych pracowalbys jako programista maja stanowiska sprzedazowe wlasnie tez. Wydaje mi sie, ze z backgroundem IT mialbys szanse, tylko potrzeba by troche farta i/lub znajomosci zeby ktos Ci dal szanse ale pomysl nad tym.
  • Odpowiedz