Wpis z mikrobloga

Zakaz wyprzedzania na przejściu to chory przepis. Change my mind ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam świetne nagranie z ulubionego miejsca do nagrywania programu jedź bezpiecznie :D

https://streamable.com/gxho48 - zapraszam do policzenia ile kierowców zasługuje na najwyższy wymiar 15 punktowej kary za zwykłą sytuację na drodze.

Do miernot drogowych - pamiętajcie, że przepisy są święte i jeśli koła się obracają to auto jest w ruchu, a jego ominięcie to wyprzedzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Krupier mój ty zebrowy rottweilerze, ile mandatów byś wystawił? ( ͡º ͜ʖ͡º)

PS Nie robiłem edycji dla pasa dla ruch w drugą stronę ;)

#motoryzacja #samochody #prawojazdy
  • 8
  • Odpowiedz
@cwlmod: na drogach jednojezdniowych jest zrozumiały przepis

Natomiast dużym ruchu i kilku pasach jest to komedia nastawiona na wlepianie mandatów

PS: Fajny prosiak
  • Odpowiedz
@cwlmod: przepis wg mnie ok tylko egzekwowanie #!$%@?. Więcej mandatów z tego leci jak pasy są puste niż wtedy gdy ktoś zwalnia aby przepuścić pieszego, a drugi szybko przeleci obok.
  • Odpowiedz
  • 0
@ciemny_kolor: Jeśli egzekwowanie polegające na dosłownym traktowaniu przepisów jest złe to i przepis jest zły. Musi on być rozbudowany o chociażby minimalną odległość od przejścia kiedy już nie można wyprzedzać.

Przykład ze stopklatki poniżej. Dworak z jedź bezpiecznie powiedział, że auto wyprzedzającego na wysokości tego drzewa po lewej złamało zakaz ¯\(ツ)/¯

@Atreyu Drogi jednojezdniowe to wszyscy rozumieją. Wielopasmówki mało kto bo nikt tego nie uczy na kursie. Są to jednocześnie najgorźniejsze
cwlmod - @ciemny_kolor: Jeśli egzekwowanie polegające na dosłownym traktowaniu przepi...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-26 092033

Pobierz
  • Odpowiedz
@cwlmod: no właśnie tu jest problem, bo przepis mówi o wyprzedzaniu na lub bezpośrednio przed przejściem. Wg mnie to by było np dwie długości samochodu, a policjant wlepi ci mandat, bo wyprzedziłeś 500 km przed przejściem. Idealna pułapka aby reperować budżet i statystyki.
  • Odpowiedz
  • 1
@ciemny_kolor: Dokładnie tak. Potem słyszymy o tych statystykach i nawalance na kierowców jak to źle jeżdżą. Owszem, większość robi tutaj błąd, ale prawie wszyscy patrzą na przejście.

Przed przejściami powinny być linie ciągłe, które jasno by wskazywały od kiedy nie można wyprzedząć. W bonusie mogą mieć długość wystarczającą do zatrzymania się przy umiarkowanym hamowaniu gdy zobaczymy zmianę sygnalizacji na żółte światło. Z tym też jest zgadywanie i czasami ludzie nie wiedzą
  • Odpowiedz
@cwlmod nikt ci raczej w takiej sytuacji mandatu nie da chociaż fakt, że ten na pasie rozbiegowym trochę zbyt pewnie pojechał i nie upewnił się czy z lewej ktoś nie idzie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Krupier: No jak nie? Oczywiście, że tutaj są 3(4) mandaty do wystawienia. To właśnie pokazują w programie jedź bezpiecznie jak wyłapują takich kierowców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym, nie jest kwestią czy policja złapie wszystkich (specjalnie rozmyłem rejestracje), ale sam fakt BEZSPRZECZNEGO i NIEPODWAŻALNEGO złamania prawa w bzdurny sposób.

Każdy kto twierdzi, że przekroczenie prędkości, w dowolnym stopniu, jest szkodliwym złamaniem prawa powinien zaakceptować, że tutaj
  • Odpowiedz