Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #tesla #samochodyelektryczne https://www.reddit.com/r/maybemaybemaybe/s/syFRBIDteR

Taki samochód powinien mieć kaganiec możliwy do odblokowania tylko na torach, poza publicznymi drogami. Przecież to jest dwutonowy pocisk z bardzo #!$%@? rozwiązaniami odwracającymi uwagę.
Ewentualnie powinna być dodatkowa kartegoria prawa jazdy na takie samochody, gdzie delikwent musiałby przejść dodatkowy kurs doszkalający technikę jazdy, zakończony egzaminem. Albo najlepiej jakby trzeba było mieć pozwolenie na taki pocisk, jak na broń, po przejściu psychotestów oczywiście. Przecież teraz jakiś patoseba tiktoker może sobie to kupić i normalnie tym #!$%@?ć po polskich autostradach. W pale się nie mieści.
  • 13
@mlodir Ja mam podobny ale 2,5 tonowy. Fabrycznie maja kaganiec na 260km/h i trzeba sporo dopłacić żeby mieć 320km/h. To drugie rozwiązania z szkoleniem/egzaminem/psychotestami może być
Taki samochód powinien mieć kaganiec możliwy do odblokowania tylko na torach, poza publicznymi drogami. Przecież to jest dwutonowy pocisk z bardzo #!$%@? rozwiązaniami odwracającymi uwagę.


@mlodir: tak naprawdę tesle (no poza Plaidem) to wcale nie są takie pociski 150-250. Miałem okazję śmigać z modelem 3, Y, Z w wyższych wersjach. Ok, start atomowy szczególnie 0-60. Nawet RS6 po modach nie zrobiło na mnie takiego wrażenia ze startu. Ale na autostradzie, powyżej
@mlodir: chyba nigdy nie byłeś na autobahnie

Powyżej 200 mnie masa ludzi wyprzedza. Spalanie nie jest takie tragiczne w nowych autach. Szczególnie trzylitrowe diesle z 8 biegówkami, palą dużo mniej przy takiej prędkości niż u mnie benzyna po mieście
@mlodir: coś w tym jest, na szczescie pato seba jest mocno limitowany poziom baterii. Starczy mu na 2-4 dobre odejścia a później tryb eko.


@Ruski_Kluski: jakies zrodlo czy typowo uniwersytet tworzenia danych z dupy? Bo ja moge wkleic Plaida, ktory zrobi mniej wiecej 2 okrazenia na Nordschleife cisniety przez profesjonalnego kierowce do granic przyczepności.
via Android
  • 0
@jasonfly no przecież na załaczonym filmie koleś mówi o przegrzewajacej się baterii już po dwóch przyspieszeniach. Na nordszajse się raczej nie jeździ 300km/h jak nie masz bolidu f1